تاریخ 1392/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کاهش نرخ بليت هواپيما در مسير هاي خارجي

پس از شناور سازي نرخ بليت هواپيما در مسيرهاي خارجي، اين هفته بليت پروازهاي بين المللي با دلار 3560 توماني محاسبه مي شود که کاهشي بيش از دو درصدي نسبت به هفته پيش نشان مي دهد.  
به گزارش ايسنا در حال حاضر بليت پرواز هاي خارجي با نرخ دلار 3560 تومان محاسبه مي شود که 40 تومان نسبت به هفته پيش کاهش نشان مي دهد.  
هفته گذشته شرکت هاي هواپيمايي نرخ بليت پروازهاي خارجي خود را با دلار 3600 تومان محاسبه کرده و به فروش مي رساندند به اين ترتيب بيش از دو درصد در نرخ بليت پروازهاي خارجي کاهش ديده مي شود.   با توجه به شناور بودن نرخ بليت در مسير هاي خارجي که از اول آذر ماه سال گذشته با تصميم سازمان هواپيمايي کشوري و در پي افزايش نرخ ارز و سوخت هواپيما اجرا شد، هر هفته نرخ بليت هواپيما در سفرهاي بين المللي دستخوش تغييراتي در نتيجه تغيير نرخ ارز در بازار آزاد مي شود.   شناور سازي نرخ بليت پروازهاي خارجي و افزايش آن به دنبال افزايش ميانگين 70 درصدي بليت پرواز هاي داخلي، درصد قابل توجهي از مسافران خارجي را که از طريق هواپيما سفر مي کردند، کاهش داد. 
کاهش تعداد مسافران خارجي از طريق سفر با هواپيما امريست که مسئولان آژانس هاي هواپيمايي به آن اذعان دارند.  
معاون بازرسي و رسيدگي به تخلفات سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان با بيان اين که تمام شکرهاي موجود در سطح کارخانه ها وانبارها با ارز مرجع وارد شده است تصريح کرد: هم اکنون به مقدار نياز چند ماه شکر موجود بوده و از آن سو توليد داخلي نيز آغاز خواهد شد.  
وي ادامه داد: در يک ماه اخير 39 هزار بازرسي از واحدهاي توليدي، بسته بندي، بنکداري و خرده فروشي شکر صورت گرفته و حدود 20 ميليارد تومان پرونده گرانفروشي براي توليدکنندگان و واردکنندگان و يک ميليارد تومان پرونده گرانفروشي براي خرده فروشان اين محصول تشکيل شده است.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان