تاریخ 1392/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير عامل بورس انرژي خبر داد
تلاش براي عرضه نفت خام در بورس انرژي

اولين نشست خبري مديرعامل بورس انرژي در آخرين روز برگزاري هفتمين نمايشگاه بين المللي بورس، بانک و بيمه برگزار شد و مديرعامل اين بورس تازه تاسيس به تشريح وضعيت فعلي بورس پرداخت و برنامه هاي آينده آن را اعلام کرد.  
به گزارش ايسنا دکتر شاپور محمدي  - مديرعامل بورس انرژي - در اين نشست با بيان اينکه در اسفند ماه سال 91 معاملات بورس انرژي با محصول برق، قطران و ذغال سنگ آغاز شد، گفت: معاملات برق به دليل نزديک شدن به تعطيلات نوروز با حجم بسيار کمي دنبال مي شد اما با هماهنگي هاي انجام شده نقدينگي لازم با حجم بالاتري توسط وزارت نيرو تامين شد و قرار است ماهانه 10 ميليارد تومان براي معاملات برق تزريق شود.  
وي با بيان اينکه با تامين نقدينگي لازم معاملات برق در بورس انرژي افزايش خواهد يافت، افزود: معاملات برق در بورس انرژي بعد از يک توقف کوتاه با تامين نقدينگي مجدد از روز 17 ارديبهشت ماه از سر گرفته شد.  
وي ادامه داد: اين در حالي است که اقداماتي در حال انجام است تا مصرف کنندگان عمده برق وارد بورس شده و به صورت مستقيم برق مورد نياز خود را از بورس انرژي خريداري کنند.  
وي همچنين مورد انتشار اوراق سلف نفتي در بورس انرژي گفت: در حوزه سلف موازي استاندارد نفت اقدامات خوبي انجام شده اما به دليل برخي ملاحظات اداري در بانک مرکزي اين اوراق تاکنون منتشر نشده است.  
مديرعامل بورس انرژي با اشاره به شکل گيري معاملات برق مستقيم در هفته هاي آتي گفت: معاملات مستقيم به منظور خريد و فروش برق صنعتي براي مصرف کنندگان عمده برق طراحي شده است که با معاملات برق خانگي فرق دارد اما قيمت ها همچنان در قالب مصوبه دولت است.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان