تاریخ 1392/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تشکيل اولين جلسه شوراي استاني امور شرکت هاي سهامي زراعي و تعاوني هاي توليد روستايي

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
اولين جلسه شوراي استاني امور شرکت هاي سهامي زراعي و تعاوني هاي توليد روستايي با حضور مسئولان سازمان جهاد کشاورزي، تعاون روستايي و مديرکل دفتر نظام بهره برداري در سالن جلسات شهيد شاهي سازمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مديرکل دفتر نظام هاي بهره برداري با تشريح وضعيت اين نظام ها در کشور گفت: تعداد 1310 شرکت تعاوني توليد با 2/3 ميليون هکتار اراضي، تعداد 37 شرکت سهامي زراعي با 89 هزار هکتار اراضي و 16 شرکت کشت صنعت دولتي در کشور وجود دارد و مجوز چهار شرکت خصوصي نيز صادر شده است.
حسين مهدي دوست اهداف کمي دفتر نظام هاي بهره برداري در برنامه پنجم را، توسعه شرکت هاي سهامي زراعي در سطح 300 هزار هکتار، تعاوني هاي توليد در سطح بيش از 1/7ميليون هکتار، کشت و صنعت هاي خصوصي در سطح 200 هزار هکتار، ايجاد و ساماندهي تشکل هاي آب بران در سطح 2 ميليون هکتار ذکر کرد.
رئيس سازمان جهاد کشاورزي گفت: با توجه به شعار سال جاري و براي تحقق آن خصوصا در بخش اقتصادي بايد به سمتي حرکت کنيم که با سرمايه گذاري بيشتر شاهد رونق اقتصادي در اين بخش باشيم.
سيد مجيد موسوي افزود: بايد به دنبال اين باشيم که با طرح مسائل و مشکلات موجود در شرکت هاي تعاوني توليد و بر اساس وظايف هر يک از اعضاي شورا، نسبت به حل و رفع آن تلاش و اقدام نماييم.
  وي با تاکيد بر کم کردن فاصله تعاوني هاي توليد با بخش هاي سازماني گفت: ارتباط نزديک بين ترويج، تحقيقات، آموزش، توليدات گياهي و نظام هاي بهره برداري در پيشبرد اهداف و برنامه ها موثر است و عرصه هاي در اختيار شرکت ها مکان مناسبي براي اجراي طرح هاي مختلف الگويي و تحقيقي است.
علي اکبر افضلي مدير سازمان تعاون روستايي استان گفت: تاکنون در استان 24 شرکت تعاوني توليد روستايي ايجاد شده که بيش از 50 هزار هکتار اراضي زراعي و باغي و 52 روستا را تحت پوشش دارد و 8779 نفر نيز عضو اين شرکت ها هستند.
يادآوري مي شود در اين سفر يک روزه آقاي مهدي دوست از شرکت تعاوني توليد روستايي فولادمحله و عمليات مختلف انجام شده در آن (تسطيح و يکپارچه سازي، توسعه باغ ،زراعت گندم و...) بازديد کردند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان