تاریخ 1392/02/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دانشگاه سمنان ميزبان دومين همايش ملي هيدرات گازي ايران

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رئيس دانشگاه سمنان از برگزاري دومين همايش ملي هيدرات گازي ايران در اين دانشگاه خبر داد و گفت: تا کنون 100 عنوان مقاله به دبيرخانه اين همايش ارسال شده است.
علي خيرالدين در گفتگو با خبرنگاران در محل دانشگاه سمنان افزود: دومين همايش ملي هيدرات گازي ايران 25 و 26 ارديبهشت ماه سالجاري به ميزباني اين دانشگاه برگزار مي شود.
وي با اعلام اين خبر گفت: تا کنون 100 عنوان مقاله به دبيرخانه اين همايش ارسال شده که از اين تعداد 70 عنوان مقاله با راي هيئت داوران براي ارائه در همايش پذيرش شده است که برخي به صورت سخنراني و تعدادي هم به صورت پوستر در اين همايش ارائه مي شود.
رئيس دانشگاه سمنان اظهار داشت: اکتشاف، حفاري - بهره برداري و مطالعه مخازن هيدرات - توليد، ذخيره سازي و انتقال گاز به صورت هيدرات- خواص فيزيکي و ساختار مولکولي- محيط، ايمني، مديريت منابع هيدرات- به کارگيري فناورهاي نو در هيدرات گازي - شبيه سازي و مدلسازي ترموديناميکي و سينتيکي هيدرات هاي گازي و تشکيل هيدرات گازي در فرآيندهاي صنعتي از محورهاي اين همايش دو روزه است.
خيرالدين با بين اينکه دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه مادر، نقش مهم و اساسي در توسعه آموزش استان سمنان دارد، افزود: دانشگاه سمنان پيشرفت هاي خوبي در زمينه فضاهاي آموزشي، پژوهشي، رشد تحصيلات تکميلي و تعداد رشته و دانشجو داشته و در بخش نظارتي و فرهنگي هم جز پنج دانشگاه برتر کشور است.
مسئول کميته بزرگداشت چهلمين سال تاسيس دانشگاه سمنان نيز در اين نشست از برگزاري بزرگداشت چهل سالگي تاسيس دانشگاه سمنان خبر داد و با اشاره به اينکه اين دانشگاه در سال 1353 ابتدا به صورت مدرسه عالي تکنولوژي در زميني به وسعت پنج هزار مترمربع و هفت رشته کارداني با 580 نفر دانشجو آغاز به کار کرد اظهار داشت: در سال 1367 اين مدرسه به مجتمع آموزش عالي و در سال 1372 به دانشگاه ارتقا» يافت.
مسعود نصيري با بيان اينکه برنامه هاي متعدد فرهنگي و اجرايي در چهلمين سالگرد تاسيس دانشگاه سمنان امسال برگزار مي شود افزود: برنامه هاي بزرگداشت اين مهم از آغاز سال تحصيلي آينده شروع مي شود و همايش بزرگي به اين مناسبت 29 مهر در دانشگاه سمنان برگزار مي شود.
وي با بيان اينکه براي ساماندهي ويژه برنامه ها، کميته اي در دانشگاه سمنان تشکيل و آغاز به کار کرده است، گفت: برگزاري مسابقات ورزشي از جمله دوچرخه سواري و جشنواره ورزشي، چاپ تمبر يادبود، غبارروبي مزار شهدا، برپايي جشنواره هاي مختلف، تشکيل نمايشگاه دست آوردهاي دانشگاه، افتتاح طرح هاي عمراني، تجليل از خيرين و پيشکسوتان و همايش دانش آموختگان اين دانشگاه که مديران موفق هستند از جمله اين برنامه ها است.
مسئول کميته بزرگداشت چهلمين سال تاسيس دانشگاه سمنان گفت: ساخت سرود دانشگاه و جمع آوري خاطرات، فيلم و عکس هاي مرتبط با دانشگاه از ديگر برنامه هاي بزرگداشت چهلمين سال تاسيس دانشگاه سمنان است و در اين زمينه مردم و دارندگان خاطرات و ... مي توانند اين دانشگاه را ياري کنند.
نصيري در خاتمه با يادآوري اينکه دانشگاه سمنان هم اکنون با 800 هکتار وسعت داراي 219 رشته تحصيلي و 15 هزار و 221 رشته دانشجو در مقاطع دکتري، کارشناسي ارشد، کارشناسي و کارداني است، گفت: اين دانشگاه هم اکنون داراي 20 دانشکده، چهار پرديس و يک پرديس دانشگاهي بين المللي است و 340 عضو ثابت هيئت علمي دارد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان