تاریخ 1392/02/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
حسيني : نرخ سود بانکي تغيير نمي کند

وزير اقتصاد گفت: تا زماني که لازم نباشد تغييري در نرخ سود بانکي ايجاد نخواهيم کرد. 
به گزارش ايسنا سيدشمس الدين حسيني در حاشيه هفتمين نمايشگاه بين المللي بورس، بانک و بيمه در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر تک نرخي شدن نرخ ارز گفت: ما قصد تغيير سياست هاي ارزي نداريم و منتظريم تا لايحه مجلس بيرون بيايد. بنابراين طبق روال گذشته رفتار خواهيم کرد.  
وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين که نرخ سود بانکي امسال افزايش خواهد يافت يا خير؟ گفت: سال هاي قبل بسته سياستي در نظر گرفته شده و يک ساله اجرايي مي شد اما ما امسال بسته سياستي نظارتي براي سال 92 نداريم و همان بسته قبلي ملاک عمل ما خواهد بود و تا زماني که لازم نباشد تغييري در نرخ سود بانکي ايجاد نخواهيم کرد.  
وزير امور اقتصادي و دارايي خاطرنشان کرد که در شوراي پول و اعتبار نيز بحث نرخ سود بانکي مطرح شد اما عموم اعضاي اين شورا به اين جمع بندي رسيدند که نيازي به تغيير بسته نظارتي نيست.  
حسيني در مورد لايحه بودجه که قرار است فردا در صحن علني مجلس بررسي آن آغاز شود گفت: من از تصميمات کميسيون تلفيق به صورت مفصل اطلاعي ندارم اما در کل به نمايندگان مجلس توصيه مي کنم که در تصويب لايحه بودجه مصوباتي داشته باشند که عملياتي باشد.  
وي خاطرنشان کرد که کاهش درآمدها از هدفمندي يارانه ها و همچنين برخي منابع که در کميسيون تلفيق تصويب شده اجرايي شدنش امکان پذير نيست بنابراين از نمايندگان مجلس مي خواهم که چيزي را تصويب کنند که عملياتي باشد.  
سخنگوي اقتصادي دولت در مورد وضعيت بازار سرمايه کشورمان نيز گفت: حجم ارزش بازار حدود 32 هزار ميليارد تومان در سال هاي گذشته بوده که در سال اخير از مرز 282 هزار ميليارد تومان نيز فراتر رفته و رشد 9 برابري داشته است.  
حسيني همچنين اظهار کرد که کساني که در 45 روز اخير در بازار بورس اوراق سرمايه گذاري کرده اند به طور متوسط 19 درصد سود داشته اند که اين نشان دهنده آن است که بازار سرمايه و بورس فرصت کم نظيري براي سرمايه گذاري مردم در اين حوزه است.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان