تاریخ 1392/02/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سمنان استان برتر کشوري در امدادرساني به حمل و نقل مسافرين کشور است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان از کسب رتبه برتر اين استان در امداد رساني به حمل و نقل مسافرين خبر داد.
داوود فهندژ سعدي در آئين تجليل از رانندگان نمونه استان سمنان گفت: اين بخش به کار امدادرساني و جابه جايي مسافرين اتوبوس هاي در راه مانده است. 
وي با اشاره به اينکه سمنان ششمين استان برتر در راه اندازي درگاه ملي بار در کشور است، افزود: اين درگاه در خصوص بار و سامانه انتظار رانندگان براي بار به صورت کشوري اطلاعات ارائه مي کند و استان سمنان همچنين در بخش هاي آي تي و آي تي اس نيز پيشرفت هاي خوبي داشته است.
وي اضافه کرد: سمنان با استان هاي بزرگي مانند فارس، هرمزگان، خوزستان و آذربايجان شرقي در راه اندازي سامانه درگاه ملي بار در رقابت بوده است.
وي با اشاره به دستاورد تلاش ها براي کاهش حوادث و تلفات در جاده هاي استان سمنان، افزود: تصادفات در بخش حمل و نقل عمومي 15 درصد کاهش يافته است که نتيجه آگاهي دادن به رانندگان، آشنايي آنان با قوانين و تلاش دست اندرکاران دستگاه هاي اجرايي و انتظامي است.
وي اضافه کرد: فقط 10 درصد تصادفات جاده هاي استان سمنان مربوط به ناوگان بومي استان است.  
سعدي با بيان اينکه بر اساس آمار رانندگان بيشتر تصادفات بين 20 تا 30 و همچنين 30 تا 40 سال سن دارند، خاطرنشان کرد: اين امر نشان مي دهد وجود هيجان در رانندگان جوان تر عامل حوادث در جاده ها است که نياز به انتقال تجربه از رانندگان با تجربه تر براي کاهش تصادفات احساس مي شود.
وي دو محور شاهرود- کاهک و گرمسار - سمنان را پرحادثه ترين محور استان سمنان دانست و گفت: مبلمان جاده اي اين استان به دليل ملال آور بودن و وجود تنوع اقليمي جاده نياز به تغيير دارد تا از حادثه ساز بودن آن تا حد امکان کاسته شود.
وي بر جذب سرمايه گذار براي احداث مجتمع هاي بين راهي در استان سمنان تاکيد کرد و ادامه داد: تعداد موافقت نامه هاي اصولي براي ساخت اين مجتمع ها در استان از 17 به 62 فقره رسيده است که تعدادي از آن در مرحله واگذاري زمين و تعداد 24 مجتمع نيز آماده بهره برداري است.
مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان افزايش ايمني را اصلي ترين دغدغه حمل و نقل در جاده ها دانست و بر آموزش و افزايش هرچه بيشتر آگاهي رانندگان در زمينه کاري خود تاکيد کرد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان