تاریخ 1391/11/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اتصال 10 کانون فرهنگي استان سمنان به اينترنت

سرويس خبر:
مسئول دبيرخانه کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان عنوان کرد: عملکرد 10 کانون مساجد اين استان به صورت اينترنتي انجام مي شود.  
به گزارش روابط عمومي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان، حجت الاسلام سيد محمود حسيني در گفتگو با خبرنگاران در محل دبيرخانه نظارت بر کانون هاي فرهنگي هنري استان سمنان از مجهز شدن 10 کانون مساجد فعال اين استان به اينترنت پر سرعت خبر داد و افزود: اين کار براي دسترسي راحت جوانان به سايت هاي مذهبي و علمي، آشنايي با علوم قرآني جديد و پاسخگويي به شبهات جوانان مساجد استان انجام مي گيرد.
وي با بيان اينکه مساجد محلي نيز بايد با استفاده از ارتباطات شبکه اي، از برنامه هاي مذهبي، امکانات تربيتي و تجارب تبليغي يکديگر اطلاع يابند، گفت: اين امر در راستاي تبادل اين اطلاعات و همکاري و همياري در اجراي برنامه هاي فرهنگي ارشادي و تبليغي بر دامنه ژرفاي تاثيرگذاري بيشتر انجام مي شود.
مسئول نظارت بر کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان نقش هاي عبادي، آموزشي و نقش فرهنگي را در بين ساير نقش ها و کارکردهاي مسجد داراي بيشترين اهميت دانست و گفت: با وجود شبکه جهاني اينترنت اين فرصت براي مساجد محلي به عنوان مراکز ارشادي، فرهنگي و تبليغي فراهم آمده است تا ضمن همفکري و همکاري با يکديگر به تبيين مباني و اصول و ارزش ها و نيز فرهنگ سازي بپردازند.
حسيني همچنين مسجد را عامل بهبود ارتباطات اجتماعي برشمرد و گفت: يکي از نقش ها و کارکردهاي مهم مسجد در طول تاريخ اصلاح و بهبود ارتباطات اجتماعي بوده است، زيرا شکل گيري هويت و فضاي ملکوتي مسجد و تحکيم وحدت و همدلي آحاد يک محل با حضور در مسجد رقم مي خورد.
وي با اشاره به تاثير دوست در شکل گيري شخصيت و سعادت آدمي به ويژه در دوران جواني و نوجواني افزود: همانطور که در روايت نيز آمده يکي از حداقل هاي آثار رفتن به مسجد، يافتن دوست نيکو و الهي عنوان شده است.
حسيني ايجاد امنيت، محبت و... در فضاي مساجد، امکانات و فعاليت هاي مسجد، سپردن مسئوليت ها نظير عضويت در هيئت امنا، نظرخواهي از جوانان و محول کردن فعاليت هاي مسجد به آنان، کلاس هاي آموزشي و... را از مهمترين روش هاي جذب جوانان به مسجد در مقابله با بحران هويت برشمرد.
مسئول نظارت بر کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان در خاتمه، هزينه مجهز کردن اين 10 کانون را به اينترنت يکصد و 20 ميليون ريال ذکر کرد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان