تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
صنايع دستي الله بختکي صادر نمي شود

مدير بازرگاني خارجي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي گفت: صنايع دستي را الله بختکي به کشورهاي خارجي صادر نمي کنيم.  
با بيان اين که قرار است 12 فروشگاه صنايع دستي را طبق برنامه ي پنج ساله در کشورهاي خارجي راه اندازي کنند، ادامه داد: اين فروشگاه ها توسط بخش خصوصي که اعتبار آن از طريق منابع بانکي و سرمايه ي در گردش تامين مي شود، در بازارهايي مانند لبنان، چين، برزيل، عراق و همين طور کشورهاي عربي و اروپايي راه اندازي مي شوند.  
او درباره اين که آيا مطالعات ميداني براي تعيين اين بازارهاي هدف صادرات صنايع دستي ايران انجام شده است؟ اظهار کرد: در گذشته که سازمان صنايع دستي زير نظر وزارت صنايع فعال بود، شرکتي وجود داشت که علاوه بر صادرات محصولات صنايع دستي، در برخي کشورها هم فروشگاه داشت.  
وي گفت: آن شرکت که اکنون منحل شده است، با شناخت بازارهاي خارجي و سليقه آن ها نسبت به محصولات صنايع دستي ايران، اين صادرات را انجام مي داد يا فروشگاه راه اندازي مي کرد. بنابراين وقتي اين تجربيات و زمينه هاي قبلي وجود دارد، نمي توان گفت که ما صنايع دستي را الله بختکي مي فرستيم.  
بالان ادامه داد: اين فروشگاه ها اکنون ديگر وجود ندارند، ولي ما مي خواهيم با همياري فعالان بخش خصوصي در صنايع دستي و هماهنگي هايي که از سوي معاونت صنايع دستي مي شود، فروشگاه هايي را در بازارهاي خارجي فعال کنيم.  
او در عين حال به قراردادي با پژوهشگاه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري براي مطالعه و تحقيق در زمينه شناخت و تعيين بازارهاي هدف اشاره و اضافه کرد: تا کنون مطالعه دو بازار که يکي از آن ها ژاپن است، تمام شده و مطالعه ي ديگر بازارها همچنان ادامه دارد.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان