تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرمان هاي ويندوز را با چشم انجام دهيد!

يک شرکت توليدکننده فناوري هاي رديابي حرکات چشم در سوئد اقدام به عرضه اين فناوري براي کار با سيستم عامل ويندوز 8 کرده که قرار است هفته آينده در يک نمايشگاه بين المللي از آن رونمايي کند.
فناوري هايي که با حرکت چشم کار مي کنند اين روزها به آرامي درحال رشد است و طي سال هاي کاربردي هم شده است.
شرکت فناوري توبي در سوئد به عنوان يکي از پيشروان اين صنعت که محصولات داراي فناوري بالا که با حرکات چشم قابل کنترل هستند را توليد و عرضه مي کند، در سال جديد ميلادي فناوري را به مشتريان خود عرضه کرده که با هر رايانه داراي سيستم عامل ويندوز 8 کار مي کند.
اين شرکت فناوري قرار است هفته آينده فناوري رديابي حرکات چشم خود را با عنوان REX در نمايشگاه بين المللي محصولات الکترونيکي مصرف کننده در لاس وگاس ارائه مي کند.
فناوري جديد REX يک نوار است که پشت صفحه نمايش (هم رايانه هاي روي ميزي و هم لپ تاپها) قرار مي گيرد و به يک پورت  USB متصل مي شود.
وقتي که اين نوار در جاي خود قرار گرفت، اين دستگاه با يک نرم افزار خاص که از آن با عنوان "وبي گيز" ياد مي شود دقيقا هر آنچه را که شما در صفحه نمايش نگاه مي کنيد را رديابي مي کند و کارهاي عادي را چون بالا و پايين کردن صفحه از کنار يا کارهاي جذابي چون انفجار خرده سياره ها با يک نگاه را انجام مي دهد.
هنوز درباره قيمت محصول نهايي اطلاعات چنداني در دسترس نيست اما مشخص است که قيمت اعلام شده براي  REX مبلغ 995 دلار است. براساس اعلام اين شرکت تنها  5 هزار نسخه از دستگاه هاي جانبي توليد کرده است.
اين شرکت سوئدي اظهار داشته است که فناوري رديابي حرکات چشم براي ويندوز  8  را در پاييز 2013 ارائه مي کند و هنوز حتي نمي توان آن را پيش خريد کرد.
شرکت توبي اعلام کرده است که اين فناوري جديد قرار است با يک موس و صفحه کليد هماهنگي داشته باشد و از آن دسته فناوري هايي نيست که بخواهد هر کدام از اين ابزارها را غير فعال کند. فناوري رديابي حرکات چشم بخش بزرگي از تعاملات انسان و ماشين را در آينده تشکيل خواهد داد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان