تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ارائه تکنولوژي جديد براي ساعت هاي موقعيت ياب

يک گروه از طراحان و مهندسان با نارضايتي از ساعت هاي ورزشي داراي موقعيت ياب ماهواره اي، ساعتي را طراحي کرده اند که با يک صفحه نمايش بزرگ و قابليت اتصال WiFi نقشه موقعيت ياب را به صورت رنگي ارائه مي کند.
يکي از بزرگترين نوآوري هاي سال 2012 ترکيب موقعيت ياب ماهواره اي با ساعت هاي مچي ورزشي بود. ساعت هايي چون گارمين، فنيکس و سانتو آمبيت به کاربر امکان يافتن مسيرها را از روي مچ خود ارائه مي کنند، درحالي که هنوز چند روز از آغاز سال 2013 نمي گذرد اما ساعت هاي ورزشي داراي جي پي اس (موقعيت ياب ماهواره اي) يک گام ديگر رو به جلو برداشته و آن ارائه نقشه ها با صفحه رنگي است.
طراحان ساخت ساعت ليکر يک گروه از مهندسان سابق نوکيا هستند که از ساعت هاي ورزشي کنوني رضايت ندارند. آنها با استفاده از مهندسان بازار تلفن هاي همراه تلاش کردند ساعتي را وارد بازار کنند که رابط کاربردي بي نقص تري داشته باشد و با سرعت بيشتري نسبت به ساير هم نوعان خود به جي پي اس متصل شوند.
بخش جالب درباره ساعت ليکر کارکردهاي نقشه است. اين ساعت نقشه خود را از سرويس Map Street Open مي گيرد و نقشه رنگي موقعيت کنوني و مسيرهاي ديگر را در يک صفحه 5 سانتيمتري نشان مي دهد.
کاربر از اين طريق مي تواند بفهمد که درحال حاضر در چه نقطه اي قرار دارد، کجا بوده است و چه مسيري را قرار است طي کند. اين صفحه نمايش، سرعت، نرخ ضربان قلب، فاصله، زمان سپري شده و کالري سوزانده شده را نيز نشان مي دهد.
اين ساعت داراي قابليت اتصال  WiFi است و مي تواند از طريق آن اطلاعات لازم را از پورتال ليکر بدون نياز به يک رايانه و يا سخت افزار خاصي دانلود کرد. در طول ورزش نيز اين ساعت بازخود مرجع را درباره عملکرد کاربر فراهم مي کند و براي وي به عنوان يک مربي مجازي عمل مي کند.
کاربر مي تواند پس از تمرين با استفاده از  WiFi اطلاعات تمرين خود را با ديگران براي تحليل و رقابت به اشتراک بگذارد.
تصميم طراحان ساعت براي ارائه صفحه نمايش بزرگ ارائه اطلاعات با وضوح بيشتر بوده است، اما از سوي ديگر تلاش شده تا ساير بخش هاي سخت افزار کوچک و کم حجم ارائه شوند تا يک دستگاه سنگين و بزرگ روي مچ مانعي براي ورزشکار نباشد. اين دستگاه حدود 5.10 ميليمتر ضخامت داشته و وزن آن به 55 گرم مي رسد.
اين ساعت داراي موقعيت ياب ماهواره اي با قيمت متغيير بين 149 دلار تا 279 دلار از ماه ژوئن به فروش مي رسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان