تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
قلاب ماهيگيري هوشمند ساخته شد!

اين روزها که استفاده از وسايل الکترونيکي همه گير شده است محققان يک ابزار الکترونيکي ديگر که قلاب ماهيگيري هوشمند است، عرضه کردند.
اين قلاب مقاوم به آب توسط "اد هوپ" مبتکر آمريکايي ساخته شده است. با اين قلاب ديگر نيازي نيست براي فهميدن اين که آيا ماهي در دام قلاب افتاده يا نه به آب چشم بدوزيد يا به صداي آب گوش بسپاريد. اين قلاب جديد يک شتاب سنج دارد که هرگونه تکان ناشي از گيرافتادن ماهي در دام قلاب را تشخيص مي دهد.
ماهيگير مي تواند با استفاده از يک دکمه، ميزان حساسيت قلاب را در سطح بالا، پايين و متوسط تنظيم کند.
سطح حساسيت متوسط و پايين براي موقعيت هايي مانند ماهيگيري در شرايط جوي باراني و توفاني طراحي شده است که قلاب ممکن است حرکات زيادي را تشخيص بدهد که هيچ يک نشان دهنده گيرافتادن ماهي نيستند.
زماني که ماهي در دام قلاب مي افتد، اين قلاب هوشمند يک هشدار صوتي منتشر کرده و لامپ LED  قرمز چشمک زدن آن روشن مي شود. مي توان در صورت لزوم صداي هشدار صوتي را قطع کرد.ز ماني که ماهيگير قلاب را از آب بيرون مي آورد تا ماهي را از آن جدا کند ريزتراشه تشخيص ماهي به طور موقت خاموش مي شود. اين امر موجب مي شود قلاب ديگر چشمک نزند. اما پس از آن که دوباره قلاب وارد آب شد اين سيستم به طور خودکار دوباره فعال مي شود.
اين قلاب هوشمند به دو باتري ليتيومي CR2032  نياز دارد که مي توان با آنها يک تا دو فصل ماهيگيري کرد. اين قلاب در دو مدل 1.2 متري و 2 متري عرضه خواهد شد.
قيمت اين قلاب هاي ماهيگيري هوشمند که در حال توليد انبوه است 55 دلار تعيين شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان