تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استرس مغز را زود پير مي کند

استرس و فشارهاي روحي سبب ترشح اکسيدان ها و مواد سمي در مغز مي شود که اين مواد در نهايت سبب آسيب رساندن به مغز و پيري مغز خواهند شد و خانم ها معمولا بيشتر در معرض اين آسيب ها قرار دارند.
دکتر عصار زادگان متخصص مغز و اعصاب گفت: نمي توان اينگونه گفت که به طور کلي فشار رواني مغز خانم ها را زودتر پير مي کند و اين کليت ندارد ولي استرس زياد در طولاني مدت سبب تخريب مغز مي شود.
وي تصريح کرد: وقتي افراد تحت فشارهاي روحي و استرس قرار مي گيرند، توليد اکسيدان ها و مواد سمي در مغزشان سبب آسيب مي شود و اين آسيب بستگي به ميزان استرس ها و توليد اکسيدان ها و مواد سمي در مغز آن ها دارد و نمي توان گفت که تاثيرات اين مواد در خانم ها سريع تر است و مغز آن ها زودتر دچار آسيب مي شود.
دکتر عصار زادگان افزود: نکته اي که بايد به آن توجه کنيم اين است که چون خانم ها حساس تر از آقايان هستند و بيشتر از آنها تحت تاثير مسايل و مشکلات قرار مي گيرند، بيشتر دچار استرس شده و بيشتر از آقايان در معرض اين آسيب ها قرار دارند ولي ممکن است آقايي در محيط پر استرس کار و فعاليت داشته و اين آسيب ها در مغز او بيشتر از برخي خانم ها که در محيط آرام زندگي مي کنند باشد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان