تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تخم مرغ را قبل از نگهداري در يخچال نشوئيد

يک کارشناس تغذيه گفت: شستن پوسته تخم مرغ از آنجا که باعث باز شدن منافذ آن شده و احتمال انتقال آلودگي را به درون تخم مرغ افزايش مي دهد مناسب نيست و بايد هنگام مصرف شسته شود.  
به گزارش ايسنا،  عاطفه نادري اظهار داشت: احتمال آلودگي پوسته تخم مرغ زياد است و نبايد در محفظه هايي که به عنوان جا تخم مرغي در يخچال ها تعبيه شده قرارداده شود، بلکه بايد در ظروف دربسته، در يخچال و در درجه حرارت پائين تر از 10 درجه سانتيگراد نگهداري شود.  
نادري با تاکيد بر اين که در صورتي که تخم مرغ به مدفوع آغشته يا خون آلود بود و يا ترک داشت، بهتر است شسته شده و بلافاصله مصرف شود، گفت: بايد از قراردادن تخم مرغ در کنار ساير مواد غذايي خودداري کرد و پس از تماس با تخم مرغ، دست ها را بايد شست.   وي با اشاره به اينکه در گذشته برخي عقيده ها رايج بود که اگر تخم مرغ به صورت خام يا نيم پز مصرف شود مقوي تر است، گفت: تخم مرغ براي خوردن بايد کاملا پخته شود و حرارت 70 درجه سانتيگراد به کليه قسمت هاي آن برسد و زرده و سفيده کاملا سفت شود.  
نادري افزود: براي آب پز کردن تخم مرغ بايد آن را بعد از جوش آمدن آب به مدت 5 تا 7 دقيقه در حال جوش قرار داد تا زرده آن کاملا سفت شود و نيز در پختن مواد غذايي داراي تخم مرغ دقت شود تا حرارت به تمام قسمت هاي آن برسد به طوري که قسمت هاي مختلف آن سفت شده و به صورت شل نباشد.  
نادري در پايان توصيه کرد: با توجه به اينکه نيمرو کردن با روغن باعث افزايش کالري غذا مي شود، همه افراد به ويژه بيماران قلبي و بيماران داراي چربي خون بالا از روش هاي ديگر براي خوردن تخم مرغ استفاده نمايند.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان