تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يک نکته از هزاران
نتيجه ايجاد دو و نيم ميليون شغل و استخدام پانصد هزار کارمند دولت

در خبرها آمده بود جناب آقاي رئيس جمهور محترم قول داده اند که پانصد هزار کارمند جديد استخدام مي کنند ضمن اينکه خيلي خوشحال شديم ياد اين قصه افتاديم که شبي دزدي به خانه فرد بي خيال و بي چيزي به قصد سرقت مي رود ولي هر جاي آن خانه را کاوش مي کند هيچ چيزي پيدا نمي کند. خلاصه پس از کلي سرگرداني با خود مي گويد حالا که چيزي جهت دزدي پيدا نکرده ام لااقل مقداري آب از چاه بکشم تا تشنگي خود را برطرف کنم لذا وقتي سطل را با چرخ چاه از عمق چاه بيرون ميآورد با تعجب مي بيند سطل خالي است چون ته آن سوراخ است از اين رو با نااميدي تصميم به ترک خانه مي گيرد که ناگهان متوجه مي شود زن و شوهر در اتاق نشسته اند و از مطالبات خود از همديگر بحث مي کنند و هر کدام خود را چهل يا پنجاه ميليون تومان از ديگري طلبکار مي داند القصه آن دزد شوربخت صاحبخانه را فرامي خواند و مي گويد آقا جان شما که ميليون، ميليون با همديگر معامله داريد اقلا يک سطل لاستيکي بخريد تا عنقريب از تشنگي نميريد. بنابراين اينجانب به عنوان تيزبين از رئيس جمهور محترم و همکارانشان تقاضا دارم در ابتدا معوقات همين کارمندان مانند اضافه کار و ديگر مزاياي آنان را بپردازيد و يا مطالبات شرکت هايي که براي دولت شما کار کرده اند و ماه هاست طلبکارند به موقع پرداخت نماييد حتي کساني که به سن بازنشستگي رسيده اند و از لحاظ قانوني مي بايست بازنشست شوند همکارانتان به بهانه نداشتن پول و پاداش پايان خدمت رسما از بازنشست کردن آنان سرباز مي زنند اگر همه اين امور انجام شد آن گاه در فکر استخدام افراد جديد باشيد که اگر چنين باشد و ايجاد آن دو ميليون شغلي که قول داده ايد، محقق شود چه مي شود خدا نکند داستان آن فرد ساده دل تکرار شود که با يک تغار ماست کنار دريا ايستاده بود و با خود مي گفت اگر با اين ماست بشود اين آب شور دريا را دوغ درست کنم، چه مي شود البته که نمي شود ولي اگر بشود چه مي شود.  
بنابراين اگر ايجاد آن دو ميليون و پانصد هزار شغل با اين پانصد هزار نفر استخدام دولتي ايجاد شود چه ها که نمي شود. فقر و بيکاري از جامعه رخت برمي بندد، به طور کلي مشکلات جوانان حل مي شود، همه ازدواج مي کنند، ديگر نسل ما رو به پيري نمي رود چون حاصل اين ازدواج فرزندان نورسيده مي شود، اغلب بزهکاري ها و اعتياد و سرقت و حتي زورگيري از جامعه ما رخت برمي بندد.  
اگر چنين بشود نزاع هاي خانوادگي به حداقل مي رسد.  
اگر چنين بشود ديگر نبايد يک نفر کار کند تا زندگي هفت نفر را تامين کند.  
اگر چنين شود جوانان رشيد ما چشمشان به دست پدر نيست که اندکي پول توجيبي به آنان بدهد و با شخصيت له شده روزگار بگذرانند.  
اگر چنين شود از نيروي لايزال و انرژي پتانسيل جوانان به نحو احسن استفاده مي شود و انرژي آنان در راه صحيح بهره برداري مي شود.  
اگر چنين شود اکثر قول هاي شخص محترم رئيس جمهور محقق شده و ديگر در جامعه فقيري پيدا نمي شود و افسردگي و ديگر بيماري هاي روحي و رواني براي جوانان ما معني ندارد و همگان با شادي و فراغ بال روزگار مي گذرانند. 
تيزبين

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان