تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سامانه گوياي مردمي سازمان جنگل ها با کد 1504 فعال مي شود

سرويس خبر:
سرهنگ سبز علي فرمانده يگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور در گفت وگو با خبرنگار پيام طبيعت گفت: سامانه گوياي مردمي سازمان جنگل ها با کد 1504 از ماه آينده در سراسر کشور فعال مي شود.
به گزارش روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، سال 1385 بود که يگان حفاظت در استان ها شکل گرفت و در راه حفاظت و صيانت از انفال تمام توان خود را به کار بست تا در برابر متجاوزين بايستد.  
براساس پيگيرهاي سازمان جنگل ها کد ارتباط مردمي 1504 جايگزين کد ارتباطي 09696 شده است.
در اين خصوص به منظور کسب اطلاعات مردمي و ارتباط بيشتر، راحت تر و سريعتر شماره تلفن 09696 تعيين شد که به عناوين مختلف از جمله ، جرايد ، صدا و سيما، بسته هاي آموزشي و تبليغي و غيره اطلاع رساني گرديد.    وي گفت: در پي اجراي اصل 44 قانون اساسي و واگذاري برخي امور به بخش خصوصي، کد ارتباط مردمي 09696 به دليل رند بودن سالانه حدود چهار ميليارد تومان براي سازمان جنگل ها هزينه در پي داشت که با پيگيري هاي اين سازمان مقرر شد اين کد قطع و کد جديدي جايگزين شود.
به گزارش سايت پيام طبيعت و به نقل از فرمانده يگان حفاظت سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداري کشور با توجه به اين که شرکت مخابرات به بخش خصوصي واگذار گرديد وبه دليل رند بودن شماره فوق الذکر ساليانه حدود 4 ميليارد تومان هزينه براي سازمان جنگل ها و مراتع در برداشت.
سبز علي افزود: با توجه به هزينه هاي بالا مقرر شد کد ارتباطي قبلي قطع و کد جديد جايگزين شود. وي گفت: شماره 1504 با هزينه اي حدود 7 ميليون تومان از ماه آينده فعال و در اختيار هم وطنان و دوست داران طبيعت قرار مي گيرد که در صورت مشاهده هرگونه تجاوز و تخلف به عرصه هاي منابع طبيعي و آتش سوزي مراتب را به ادارات کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ها اطلاع رساني کنند.
سبزعلي اظهار داشت: براي عملياتي شدن کد ارتباطي جديد مبلغي حدود هفت ميليون تومان هزينه شد که صرفه جويي مطلوبي نسبت به کد ارتباطي گذشته براي سازمان در پي داشته است.
فرمانده يگان حفاظت سازمان جنگل ها تصريح کرد: با عملياتي شدن اين خط ارتباطي جديد مردم مي توانند براي اطلاع رساني در خصوص حوادث غيرمترقبه در منابع طبيعي، آتش سوزي در جنگل ها و مراتع، قاچاق درخت، تخريب، تخلف و تصرف با سازمان جنگل ها تماس حاصل کنند.
وي افزود: اين شماره به صورت شبانه روزي در استان ها و مرکز فرماندهي يگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور فعال و قابل پيگيري است.
وي بر شدت همکاري و تعامل سازمان محيط زيست با سازمان جنگل ها تاکيد کرد و افزود: در بحث مسائل زيست محيطي به افزايش همکاري هاي سازمان محيط زيست نياز داريم و انتظار داريم در بحث حفاظت از منابع طبيعي و ميراث ملي نيز تمامي دستگاه ها همکاري و هماهنگي داشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان