تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار خبر داد; تقسيط ماليات و بيمه صنايع استان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
استاندار سمنان ضمن تاکيد بر اينکه رفع دغدغه هاي صنعت و توليد در اولويت کاري همه دستگاه ها و بانک ها است، تصريح کرد: حفظ اشتغال موجود و افزايش ظرفيت کارآفريني در توليد و صنعت ضرورت دارد.  
عباس رهي در جلسه بررسي مشکلات صاحبان صنايع و توليدکنندگان شهرستان گرمسار در محل فرمانداري اين شهرستان، ضمن تاکيد بر اينکه سياست مسئولان استان حمايت از حضور سرمايه گذاران است، تصريح کرد: توجه لازم در رفع دغدغه هاي صنعت و توليد، اولويت کاري همه دستگاه ها و تکليف بانک ها براي کمک به اقتصاد کشور است.
وي خبر از سرمايه گذاري و مشارکت بانک توسعه و تعاون استان سمنان با استانداري  داد و بيان کرد: آمادگي داريم تا براي رفع مشکلات صنايع در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان بحث و بررسي لازم را انجام دهيم زيرا سرمايه هاي اين قشر، سرمايه ملي است.
مقام عالي دولت در استان سمنان گفت: عقيده داريم که آسيب ديدن هر شغل در استان، منجر به افزايش بيکاري نيروهاي انساني و فشار مضاعف بر دولت خواهد شد و در اين راستا ماليات و بيمه صنايع را در سطح استان تقسيط مي کنيم.
وي افزود: در بودجه سالجاري اجازه داريم تا به همه شهرک هاي صنعتي سطح استان سمنان از منابع دولتي پرداخت کنيم ولي متاسفانه با خشکسالي اقتصادي روبرو شديم و در سطح استان نيز با کمبود بودجه مواجه ايم که اين امر مشکلاتي را ايجاد کرده است، بنابراين بايستي سه قوه مقننه، مجريه و قضائيه در کشور با همراهي يکديگر، تلاش براي استفاده از ظرفيت هاي نامحدود مملکت براي پشت سر گذاردن پيچ خطرناک فعلي نمايند.
استاندار سمنان همچنين گفت: استانداري آمادگي دارد تا در صورت تحويل گرفتن دو شهرک صنعتي فجر و جنت آباد توسط سازمان شرکت شهرک هاي صنعتي، زمين هاي اطراف دو شهرک مذکور را به اين سازمان  براي تامين درآمد واگذار کند.
رهي بيان داشت: شهرک صنعتي آرادان با  90 هکتار و تمام زيرساخت ها به قيمت مناسب و با تعرفه قيمتي شهرک صنعتي سمنان آمادگي واگذاري دارد.
نماينده مردم شهرستان هاي گرمسار و آرادان نيز در اين جلسه اظهار داشت: خدمت به توليد و صنعت در مجلس شوراي اسلامي و دولت در دستور کار ويژه قرار دارد و با نگاه حمايت از توليد، تلاش مي کنيم تا موانع و مشکلات توليد را رفع کنيم زيرا هر بخشي را که در سال توليد ملي حمايت نمائيم افتخار نظام و همه ما خواهد بود.
غلامرضا کاتب با بيان اينکه شهرستان گرمسار در حال رشد است خبر از دريافت مجوز استقرار و تاسيس بانک صنعت و معدن در منطقه را داد و گفت: يکي از مزيت اصلي گرمسار در توسعه عليرغم پتانسيل هاي حوزه کشاورزي و گردشگري و...، صنعت است.
وي ضمن تصريح بر اينکه برنامه هاي قابل توجه و خاصي براي توسعه صنعت در شهرستان گرمسار و آرادان داريم، گفت: آينده درخشاني براي اين منظور پيش بيني مي کنيم و تا زماني که  به مرحله اجرايي نرسيده از جزئيات آن سخني نخواهم گفت.
نماينده مردم شهرستان هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي افزود: درآينده تمام درآمدهاي نفتي کشور به صندوق توسعه ملي واريز خواهد شد و منابع آن در خدمت توليد خواهد بود.
وي همچنين در پايان خاطرنشان کرد: شهرک هاي صنعتي فجر و جنتآباد شهرستان گرمسار به علت تحت پوشش بودن سازمان همياري ها در گذشته کمتر از امکانات دولتي بهره مند شدند و به همين دليل با عقب ماندگي و مشکلات عديده اي مواجه اند که طي رايزني با شرکت شهرک ها، اين سازمان آمادگي زير پوشش قرار گرفتن اين مناطق صنعتي را دارد و اعتبارات ويژه اي براي ساماندهي در نظر گرفته است.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان