تاریخ 1391/10/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استقرار 48 درصد واحدهاي صنعتي استان سمنان در گرمسار

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رئيس انجمن مديران صنايع شهرستان گرمسار با بيان اينکه 48 درصد از واحدهاي صنعتي استان سمنان در گرمسار استقرار دارند، گفت: اين واحدها از کمترين امکانات و خدمات نسبت به شهرک صنعتي مرکز استان برخوردار هستند.    شهرام پرويز خواستار فراهم آوردن امکانات و خدمات زيربنايي و زيرساخت هاي لازم در شهرک هاي صنعتي شهرستان هاي گرمسار و آرادان شد و گفت: در اين راستا حمايت استانداري سمنان با تخصيص اعتبارات لازم و همکاري و همراهي ادارات کل استان براي رفع محروميت ها نياز است. وي گفت: در سال 90 از نظر تعداد کل صدور پروانه هاي بهره برداري در استان سمنان، 60 درصد و طي 9 ماهه گذشته نيز 80 درصد صدور پروانه در سطح استان به شهرستان گرمسار تعلق دارد که نشانگر ظرفيت بالاي اين شهرستان براي توسعه صنعت با توجه به همجواري با تهران است، بنابر اين مي طلبد مسئولان ارشد استان نگاه ويژه اي به شهرک ها و نواحي صنعتي و توليد کنندگان در اين منطقه داشته باشند.
رئيس انجمن مديران صنايع شهرستان گرمسار اظهار داشت: واحدهاي صنعتي براي توسعه و راه اندازي کامل خط توليدشان به دليل تورم و سودهاي بالاي بانکي، داراي مشکلات نقدينگي بسياري هستند و غالبا به علت شرايط نامساعد اقتصادي کشور، سرمايه ثابت و در گردش ندارند که بايد از طريق تسهيلات بانکي نيازهاي سرمايه اي خودشان را تامين کنند. پرويز تصريح کرد: متاسفانه بنگاه هاي اقتصادي هيچ حمايتي از واحدهاي صنعتي و توليدي فعال نمي کنند و بانک ها صرفا رو به تخصيص وام هاي کوتاه مدت سه و شش ماهه و با نرخ بالا آورده اند.
وي گفت: در حال حاضر با شرايط به وجود آمده در اقتصاد کشور، فعاليت بسياري از صنايع به دليل فراز و نشيب ها در تصميم گيري مسئولين و برنامه ريزان مرتبط در دولت نگاه اميدوار کننده اي براي آينده نيست.
رئيس انجمن مديران صنايع شهرستان گرمسار در پايان خاطرنشان کرد: انتظار داريم ماليات و عوارض دريافتي از اين حوزه در شرايط اقتصادي فعلي تعديل و با واقع بيني و منطبق با قانون و مقررات باشد نه فراتر از آن و موجبات اعتماد آفريني در جامعه فراهم آيد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان