تاریخ 1391/09/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رشد تقاضا در بازار اجاره بها در شهر سمنان

با نزديک شدن به فصل يخبندان، يخ بازار را اجاره بها آب شده و اين روزها تکاپويي دوباره در زير پوست اين بازار راه افتاده است.
تکاپويي که به واسطه آن نوک پيکان قيمت ها آسمان را نشانه رفته اند. بازار اجاره بها برخلا ف ساير بازارها که تاثير مقطعي از سياست هاي دستوري دولت مي پذيرند، نگاهي به اين سياست ها نداشته و تعامل موجر و مستاجر کماکان حرف اول را در اين بازار مي زند. تعاملي که سهم مستاجر از آن بله گفتن است و لا غير...
اجاره بها در سال هاي اخير يکي از دغدغه هاي مديران دولتي بوده و در همين راستا برنامه هايي از سوي اين مديران به اجرا گذاشته شده است. اين طرح ها و برنامه ها در نهايت راه به جايي نبرد و الزام مالکان و بنگاه داران منجر به توافق پشت پرده موجر و مستاجر و البته پشت نويسي اجاره نامه ها شد.
به هر حال باز هم زمستان در راه است و قيمت ها در بازار اجاره بها بي تاب پرواز مي باشد و بر اساس گزارش ها با نزديک شدن آخر سال و پايان ماه صفر و اجاره بها به دليل دسته از مستاجران که قبل از نوروز به دنبال يافتن آپارتمان مناسب هستند رونق بيشتري پيدا مي کند و بسياري از مستاجران تمايل دارند تا براي عيد نوروز و قبل از فرا رسيدن فصل اجاره در خرداد ماه، مسکن مناسب خود را پيدا کنند.
بر اساس گزارشات رسيده نيز از سطح برخي بنگاه هاي شهر سمنان اجاره بهاي يک آپارتمان 100 متري در شهرک تعاون با امکاناتي نظير پارکينگ- آسانسور و انباري در حدود 500 الي 540 هزار تومان است که نيمي از آن وديعه و الباقي اجاره گرفته خواهد شد.
يکي از صاحبان
املا ک مسکن در سمنان

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان