تاریخ 1391/09/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يادداشت
چه کسي مسوول اقناع افکار عمومي است؟
   نويسنده : مرتضي دهرويه

بارها و بارها از بي عدالتي و نامهرباني هايي که بر اهالي ورزش مي گذرد سخن گفته ايم و مطالب زيادي را به رشته تحرير درآورده ايم اما متاسفانه آن که به جايي نرسد، فرياد است و متاسفانه مسئولين استان هم در برابر اين همه بي عدالتي سکوت کرده و به جاي برخورد و واکنش به حمايت دست زده اند.
چرا منافع کشور را به منافع شخصي خود ترجيح مي دهيم  بيان مطالب فوق فقط گوشزدي است به بنده حقير که خداي ناکرده روزمرگي ما را فرا نگيرد و هدف اصلي را گم نکنيم.
********
اما سخن ما در اين يادداشت پيرامون آنچه در ورزش استان مي گذرد، مي باشد که متاسفانه همه چشم ها را بسته اند و هيچ مسئول پاسخگويي هم پيدا نمي شود اصلا اينکه شايد ما اشتباه کرده و از حقيقت دور شده ايم لذا خيلي خوشحال مي شويم که يک مسئول پاسخگو پيدا شده و به ابهامات ما پاسخ هاي لازم را بدهد تا شايد از اين هاله ايي که ما را فرا گرفته خارج سازد !
در سال جاري که تيم فوتبال استيلآذين از سمنان رفت مدير اداره ورزش و جوانان استان بيان کرد که استان به تمام تعهدات خود عمل کرده و آنها خود تصميم به رفتن گرفتند که ما با مدرک و اسناد مي گوييم هرگز اين گونه نبوده است و هر دو طرف به خصوص طرف استان با مشکلات زيادي همراه بودند اما بر فرض مثال که حرف آقايان درست باشد لذا لطف کرده و به سئوالات زير پاسخ داده شود تا علاوه بر روشن شدن اذهان عموم ما نيز از اشتباه خود خارج شويم.
1- چرا تيم روغن گلبهار از ليگ برتر کناره گيري کرد و هنوز بدهي هاي سال گذشته آن باقي مانده است؟
2- علت افت قابل محسوس تيم هاکي مهديشهر و عدم حضور حتي يک بازيکن در ترکيب تيم ملي هاکي پس از دو دهه درخشش چيست؟
3- چه بلايي بر سر تيم بسکتبال شاهرود نماينده استان در ليگ يک کشور آمده که از هفت بازي اين فصل تاکنون هفت شکست را در کارنامه دارد؟ تيمي که در گذشته مدعي حضور در ليگ برتر بوده است!
4- چرا احداث يک زمين فوتبال ساحلي عليرغم وعده هاي مسئولين فعلي هنوز عملي نشده است؟
5- چرا در رشته واليبال ديگر خبري از تيم هاي مطرح شهيد ربيعي، آب و فاضلاب، مقاومت و... نيست و به راستي چند تيم واليبال در مرکز استان داريم؟
6- علت آماده نشدن رختکن هاي فوتبال در استاديوم تختي چيست؟ ديگر مربيان تيم استيل آذين که درخواستي نداشته اند؟!
7- بي انگيزه شدن برخي روساي هيات هاي ورزشي به چه دلايلي است؟
8- تلاش مسئولين اداره ورزش و جوانان استان براي عوض کردن روساي اسکيت، فوتبال، ژيمناستيک، بسکتبال، دوچرخه سواري و کاراته چرا به بار ننشست! و علت اختلاف سليقه چه بوده است؟
9- در سال جاري مبلغ واريزي به هيات هاي ورزشي بر چه اساس و مبنايي بوده است؟چرا هيات کبدي بيست ميليون تومان ولي هيات فوتبال يک ميليون و چهارصد هزار تومان؟! و لطف کرده مبلغ واريزي به هيات بيليارد و بولينگ هم اعلام شود، هياتي که خود با در اختيار داشتن سالن غدير و خوابگاه و...درآمد زا مي باشد! پرينت بانکي آن اگر منتشر شود که ديگر هيچ حرف و حديثي باقي نخواهد ماند؟
10- آيا براي فروش آهن قراضه» هاي جمع شدن ديوار اداره و ورزشگاه چمران مزايده انجام شد؟ و پول حاصل فروش از آن به چه حسابي واريز و در کجا هزينه شد؟
البته بيش از نود سوال ديگر در زمينه هاي گوناگون مثل مرخصي يک ماهه عظيم نصيري، ماموريت محمد ترحمي به اداره کار، درخواست مبلغ اجاره دفتر هيات روستايي و عشايري واقع در سالن غدير، استخدام بسياري از بستگان و وابستگان، انتصاب برخي روساي هيات هاي ورزشي، دادن حواله ورزشي به برخي از افراد، انتصاب برخي از سرپرستان براي اداره ورزش و جوانان شهرستان ها، حضور برخي مشاوران ورزشي، غير ورزشي و... در ذهن ما وجود دارد که اميدواريم به آنها پاسخ هاي مناسبي داده شود و اگر دست دوستان به قلم نمي رود، نگارنده اين يادداشت  آمادگي خود را براي حضور در هر ميز گرد يا مناظره اي را اعلام مي نمايد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان