تاریخ 1391/09/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
جزييات حذف کنکور دانشگاه آزاد
رقابت کنکوري ها تنها براي 5 درصد ظرفيت ها

سرويس دانشجو:
رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد گفت: کنکور دانشگاه آزاد پس از بررسي  هاي فراوان و گسترده در کميته تخصصي در مقطع کارشناسي حذف شد.  
دکتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر گفت: در راستاي قانون مصوب سال 86 مجلس شوراي اسلامي در خصوص حذف آزمون سراسري، پس از بررسي هاي به عمل آمده بر روي رشته محل هاي موجود در دانشگاه آزاد در کميته اي تخصصي مقرر شد در 5000 رشته محل مقطع کارشناسي اين دانشگاه از نيمسال دوم سال جاري پذيرش دانشجو به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصيلي داوطلب و اولويت هاي بومي صورت مي گيرد.  
وي با اشاره به طرح حذف آزمون در نيمسال اول و در مقطع کارداني، گفت: با توجه به اين که در مهرماه امسال آزمون 3466 رشته محل در مقطع کارداني حذف شد، لذا دانشگاه آزاد توانسته از مجموع قريب به 9000 رشته محل خود در آزمون سراسري در بيش از 8400 رشته محل معادل 95 درصد پذيرش بدون کنکور داشته باشد. لذا در مقطع کارشناسي پذيرش دانشجو در 250 هزار نفر ظرفيت دانشگاه آزاد اسلامي از مجموع 270 هزار نفر به صورت بدون آزمون خواهد بود.  
جزييات پذيرش بدون آزمون دانشجو
اقبالي در ادامه خاطرنشان کرد: اين اقدام آگاهي دهي مثبت در راستاي ورود آسان تر و راحت تر داوطلبان تحصيل به دانشگاه هاي کشور خواهد بود. ضمن اين که به نظر مي رسد با پذيرش بدون آزمون مي توان داوطلبان را در راستاي علايق و استعدادهايشان سوق داد.  
وي با بيان اين که ثبت نام در رشته محل هاي بدون آزمون دوبار در سال انجام مي شود، اظهار کرد: اولين ثبت نام آن در نيمه دوم دي ماه از طريق سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org انجام خواهد شد و ثبت نام دوم بدون آزمون در مرداد ماه انجام مي شود.  
اقبالي در خصوص روش پذيرش دانشجو گفت: در اين روش سوابق تحصيلي داوطلبان ملاک قرار مي گيرد و هر فرد مي تواند در هر رشته محلي که مي خواهد ثبت نام کرده و ادامه تحصيل دهد.  
وي در مورد زمان آغاز ثبت نام بدون آزمون، اعلام کرد: ما آمادگي داريم که از نيمسال دوم سال تحصيلي جاري به پذيرش دانشجو در اين سيستم جديد بپردازيم. ضمن اين که در اين روش داوطلبان مي توانند دو بار در سال و در دو نيمسال براي ثبت نام اقدام کنند.   رييس مرکز آزمون در ادامه افزود: متقاضيان مي توانند از نيمه دوم دي ماه با مراجعه به پايگاه ثبت نام الکترونيکي مرکز آزمون به آدرس  www.azmoon.org  نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.  
نحوه پذيرش در رشته هاي با آزمون دانشگاه آزاد
وي در پايان با بيان اين که پذيرش بدون آزمون، شامل حال رشته هاي علوم پزشکي، دوره هاي کارشناسي ارشد و دکتري نخواهد شد، گفت: لذا علاقه مندان تحصيل در گروه پزشکي و رشته هاي با آزمون غير پزشکي بايد در آزمون سال 92 که توسط سازمان سنجش برگزار مي شود، شرکت کنند. لذا دانشگاه آزاد در اين مورد هيچ آزمون مستقل و جدايي برگزار نخواهد کرد و شيوه پذيرش دانشجو در رشته هاي مذکور متعاقبا اعلام خواهد شد.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان