تاریخ 1391/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سخنگوي ستاد طرح تحول اقتصادي
طرح تحول نظام بانکي نهايي شد

سخنگوي ستاد طرح تحول اقتصادي از نهايي شدن طرح تحول نظام بانکي در اين ستاد خبر داد.  
محمد رضا فرزين  رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي  در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر اين که طرح تحول بانکي چه زماني به مجلس ارائه مي شود، گفت: جلسات منظم هفتگي درباره طرح تحول بانکي در دفتر رييس جمهوري برگزار مي شود و اين طرح در دبيرخانه ستاد طرح تحول نهايي شده است.  
وي افزود: درحال بررسي براي اجراي اين طرح هستيم و قاعدتا بايد در مورد اجراي اين طرح به اجماع برسيم.  
فرزين ابراز اميدواري کرد: درباره طرح تحول بانکي اجماع نظرات به زودي محقق شود.  
رييس هيات عامل صندوق توسعه ملي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين که آيا نگهداري منابع صندوق توسعه ملي در خارج از کشور با توجه به مسائل و مشکلات ناشي از تحريم نقل وانتقال منابع را با مشکل روبرو نمي کند گفت: طبق قانون واساسنامه صندوق توسعه ملي تمام حساب هاي صندوق در بانک مرکزي است بنابراين منابع صندوق همان جاهايي است که منابع بانک مرکزي است.  
فرزين افزود: مسائل و مشکلاتي را در خصوص تحريم داريم که قابل مديريت است.  
فرزين در پاسخ به سوال ايسنا درباره رويکرد کميته مشترک دولت ومجلس درباره اجراي فاز دوم قانون هدفمندي يارانه ها گفت: حدود يک ماه گذشته جلسه اي را در حضور رييس مجلس شوراي اسلامي و اعضاي کميسيون ها بودم و درباره مسائل و مشکلات توضيح دادم.  
وي افزود: اکنون فهم مشترکي در خصوص اجراي فاز دوم قانون هدفمندي يارانه ها بين دولت و مجلس وجود داشته و اختلاف نظر اساسي وجود ندارد.  
عضو شوراي پول و اعتبار گفت: همان طور که اعلام شده بايد شرايط مناسب براي اجراي قانون بوجود آيد و در اين راستا در حال تعامل هستيم و پس از ايجاد شرايط مناسب دولت از ابزارهاي لازم استفاده مي کند.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان