تاریخ 1391/06/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
انتخاب هيئت مديره دفاتر استاني وکلا و کارشناسان استان سمنان

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
اولين دوره انتخابات هيئت مديره دفاتر استاني وکلا و کارشناسان استان سمنان توسط معاونت آموزش و پژوهش دادگستري برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان; در ابتداي اين همايش رئيس کل دادگستري استان سمنان ضمن حضور در جمع وکلا و کارشناسان دادگستري در سخناني تشکيل هيئت مديره توسط وکلا و کارشناسان را حق مردم و فراهم سازي استفاده  از ظرفيت هاي زياد وکلا و کارشناسان دانست.
احمد سياوش پور از عدالت به عنوان مبناي استحکام و پايداري  يک حکومت ياد کرد و گفت: با اين نگاه مي توان وکلا و کارشناسان را در امر قوام و دوام جمهوري اسلامي ايران موثر دانسته و اين مسئوليت اين قشر از جامعه را بيش از پيش افزايش مي دهد.
وي همچنين، وکلا و کارشناسان به دليل برخورداري از ديدگاه و دانش در مسائل حقوقي را از شخصيت هاي نخبه در جامعه دانست و گفت: شخصيت يک وکيل و کارشناس در جامعه مورد توجه مردم مي باشد که اين امر ضرورت توجه به شان و شخصيت اجتماعي شما را به عنوان يک شاخص و الگو نمايان مي سازد.
رئيس کل دادگستري استان سمنان با بيان اين که نظرات کارشناسان و استدلال هاي وکلا پايه صدور برخي از احکام قضات مي باشد، افزود: وکيل و کارشناس بايد بداند در صورت اصرار بر امر غير حق، امکان تضييع حق الناس را به وجود مي آورد که جبران آن تا حدي غير ممکن مي باشد.
وي در پايان از اعضاي هيئت مديره که در اين جلسه انتخاب خواهند شد خواست تا اخلاق حرفه اي را پايه و اساس حرکت خود قرار دهند.
در بخشي ديگر از اين همايش حجت الاسلام والمسلمين محمد قاسم عين الکمالي معاون آموزش و پژوهش دادگستري کل استان سمنان گزارشي از اقدامات صورت گرفته توسط معاونت مذکور را در فراهم سازي زمينه برگزاري انتخابات هيئت مديره کانون وکلا و کارشناسان ارائه کرد.
عين الکمالي گفت: داوطلبان عضويت در هيئت مديره از دوم لغايت هشتم شهريور ماه فرصت تبليغات داشته اند.
وي همچنين با توجه به تعداد وکلا و کارشناسان استان و مطابق با دستور العمل کانونهاي مذکور، تعداد اعضاي اصلي هيئت مديره استاني در کانون وکلا را 7 نفر و در کانون کارشناسان 5 نفر اعلام کرد.
گفتني است در پايان اين جلسه و پس از معرفي مختصر داوطلبان راي گيري صورت گرفت که نتيجه آن به شرح ذيل اعلام مي شود:
نتايج انتخابات هيئت مديره و بازرسان وکلا و مشاوران حقوقي:
حيدر اميري، قاسم شاه حسيني، عليرضا عباس نژاد، مهرعلي جمشيدي، اقدس رهايي، حميدرضا ابراهيم زاده و احسان احساني به عنوان اعضاي اصلي و محمد حسين لطفي و اکبر سلطان عليان اعضاي علي البدل و ناصر ناظمي و علي همتيان به عنوان بازرسان انتخاب شدند.
در انتخابات هيئت مديره و بازرسان کارشناسان رسمي نيز:
فرج ا... آل بويه، نعمت ا... مسلمي فر، محمود تراز، بهرام يغمايي و اميرآقا رضوي به عنوان اعضاي اصلي، عبدالجواد برنجي و محمود جاويدپور اعضاي علي البدل هيئت مديره و حسن اعواني و مجيد برهاني نيز به عنوان بازرساني دفتر کارشناسان رسمي استان سمنان انتخاب شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان