تاریخ 1399/06/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با انتشار يک بيانيه؛
AFC رسما تکليف استقلال و گروه نخست ليگ قهرمانان را مشخص کرد

سرويس ورزشي:

کنفدراسيون فوتبال آسيا ضمن اعلام رسمي کنار گذاشتن تيم الوحده امارات از ليگ قهرمانان آسيا تاکيد کرد امتياز و گل‌هاي اين تيم در بازي‌هاي قبل محاسبه نخواهد شد.

سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام کرد بعد از تصميم باشگاه الوحده امارات براي انصراف از حضور در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا، اين تصميم مورد بررسي قرار گرفت.

بر اين اساس، مسابقات تيم الوحده در دو هفته نخست ليگ قهرمانان باطل شده و به منظور جلوگيري از هرگونه ترديد، تصميم گرفته شد هيچ امتياز و گلي از ديدارهاي قبل در تعيين رده‌بندي گروه نخست محاسبه نشود.

سايت AFC در ادامه نوشته است: «باشگاه الوحده بايد چهار روز پيش از انجام بازي نخست خود وارد دوحه مي‌‌شد اما در تاريخ 9 سپتامبر اين باشگاه بعد از مثبت شدن تست کروناي چند بازيکن به کنفدراسيون آيا اعلام کرد قادر به سفر به قطر نيست. باشگاه الوحده توسط مقامات امارات در قرنطينه قرار گرفت و هم اين باشگاه و هم فدراسيون امارات درخواست تعويق بازي‌هاي الوحده را دادند اما اين امکان وجود نداشت.»

تيم فوتبال الوحده امارات در گروه نخست ليگ قهرمانان 2020 آسيا با استقلال ايران، الاهلي عربستان و الشرطه عراق هم‌گروه بود.

الوحده يک تساوي مقابل الاهلي عربستان و يک برد مقابل الشرطه عراق داشت و با 4 امتياز در رده دوم گروه قرار داشت.

به اين ترتيب و با ادعاي AFC، يک امتياز از تيم الاهلي عربستان که با 4 امتياز در صدر گروه قرار دارد، کسر مي‌‌شود (به خاطر ابطال نتيجه بازي با الوحده) و نماينده عربستان سه امتيازي خواهد شد. همچنين باخت الشرطه که بعد از استقلال ايران در انتهاي جدول قرار دارد، مقابل الوحده محاسبه نمي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان