تاریخ 1399/06/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان:
تغيير نگاه مردم از آبخيزداري دولتي به آبخيزداري مشارکتي ضروري است

سرويس خبر

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان با بيان اينکه هدف از اجراي پروژه‌هاي منابع طبيعي، رضايت‌مندي مردم است، گفت: تغيير نگاه مردم از آبخيزداري دولتي به آبخيزداري مشارکتي ضروري است.

جعفر مرادي حقيقي مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان در حاشيه بازديد از پروژه‌هاي آبخيزداري حوضه آبخيز گل رودبار- وره وار اعتبارات صندوق توسعه ملي سال جاري شهرستان مهدي‌شهر اظهار کرد: پروژه آبخيزداري بالاي شهميرزاد (سازه سنگ و ملات) پيشرفت فيزيکي 30 درصدي دارد.

وي گفت: آبخيزداري با اتخاذ روش‌هاي ساده که قابليت مشارکت‌پذيري مردم را دارد ضمن کاهش هدررفت آب و بازگرداندن آن به چرخه‌ي توليد باعث ارتقاي امنيت جاني و مالي آبخيزنشينان مي‌شود.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان اظهار کرد: اين پروژه‌ها بر اساس درخواست مردم براي حفظ خاک، کاهش خطر سيلاب، همچنين تقويت منابع آب زيرزميني، توسعه کشاورزي و ايجاد اشتغال صورت گرفته است.

وي ابراز اميدواري کرد اجراي اين پروژه‌ها با سرعت و کيفيت بيشتري و با مشارکت مردم و جوامع محلي در شهرستان مهدي‌شهر ادامه پيدا کند.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان هدف از اجراي اين‌چنين پروژه‌هايي را منويت بخشيدن به فرمايشات مقام معظم رهبري که با تأکيد بر موضوع رضايت مردم از پروژه‌هاي آبخيزداري و تخصيص اعتبارات صندوق توسعه ملي در جهت اجراي عمليات آبخيزداري به‌عنوان مهم‌ترين اقدام در پيشگيري از وقوع سيلاب و خشکسالي و همچنين کاهش مخاطرات سيلاب و در نهايت مديريت ريسک پروژه برشمرد.

مرادي حقيقي تصريح کرد اميد است که در مجموعه منابع طبيعي بتوانيم گام مؤثري در تغيير نگاه مردم از آبخيزداري صرفاً دولتي به آبخيزداري مشارکتي در استان‌ برداريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان