تاریخ 1399/06/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون هماهنگي امور اقتصادي و‌ توسعه منطقه‌اي وزير کشور در سمنان خبر داد:
احياي واحد‌هاي صنعتي راکد و معادن غيرفعال تا پايان سال جاري

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور اقتصادي و‌ توسعه منطقه‌اي وزير کشور گفت: احياي 1500 واحد صنعتي راکد و احياي معادن غيرفعال در کشور 2 مأموريت مهم مشترک وزارت کشور و وزارت صنعت و معدن تا پايان سال 1399 است.

بابک دين پرست در حاشيه دومين روز از سفر به استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بررسي روند اجراي اولويت‌هاي وزارت کشور که در ارديبهشت‌ماه امسال به استانداران سراسر کشور در قالب 30 اولويت اقتصادي براي تحقق شعار سال و جلوگيري از کاهش توليد ابلاغ شد؛ يکي از اهداف سفر به استان سمنان است.

وي خاطرنشان کرد: ابلاغيه‌اي را نيز به فرمانداران سراسر کشور مبني بر اجراي هفت تکليف مشخص براي واحد‌هاي راکد، واحد‌هاي تملک شده، افزايش ميزان توليد و ظرفيت واحدها و احياي واحدهايي که در سال‌هاي گذشته به هر دليلي از چرخه توليد خارج شدند؛ داشتيم که در اين سفر اين موضوع نيز مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزير کشور گفت: خوشبختانه همکاري بسيار خوبي بين وزارت صنعت و معدن به عنوان مسئول اجراي اين سياست‌ها و وزارت کشور به عنوان حامي و پشتيباني‌کننده در سطح کشور برقرار است.

دين پرست افزود: امسال اين 2 وزارتخانه با هم 2 مأموريت و طرح مهم را دنبال مي‌کنند که يکي از اين مأموريت‌ها احياي 1500 واحد صنعتي راکد مستقر در شهرک‌هاي صنعتي سراسر کشور است.

وي با اشاره به اينکه ديگري احياي معادن غيرفعال در کشور ديگر مأموريت مهم وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت است تصريح کرد: با برنامه‌ريزي انجام شده تحقق هردوي اين اهداف را با جديت دنبال مي‌کنيم.

وي گفت: در سفر به استان سمنان و بازديد از واحد‌هاي صنعتي مختلف اين استان در تلاش براي شناسايي و حل و فصل و ارائه راهکار براي مشکلات اين واحدها هستيم و تلاش خواهيم کرد موانع را برطرف کنيم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزير کشور اذعان داشت: نظارت جدي اين وزارتخانه بر نحوه عملکرد استانداران در اجراي مأموريت‌ها و سياست‌هاي ابلاغي وجود دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان