تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان
وحدت و ايثار محور پيروزي‌هاي ما در دفاع مقدس بود

«محمدحسن سلامي» گفت: وحدت و ايثار محور پيروزي‌هاي ما در دفاع مقدس بود و اگر امروز نيز از اين نيرو بهره ببريم مي‌توانيم در مقابل دشمنان ايستادگي کنيم.

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از سمنان، سرهنگ «محمدحسن سلامي» مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان در ديدار با «عباس دانايي» فرماندار سمنان اظهار داشت: موضوع دفاع مقدس صرفا بزرگداشت و گراميداشت يک واقعه تاريخي بزرگ و با عظمت نيست بلکه يک مکتب بزرگ، گنجينه و ثروت فرهنگي ناب و ارزشمند کشور است.

وي گفت: وحدت و ايثار محور پيروزي‌هاي ما در دفاع مقدس بود و اگر امروز نيز از اين نيرو بهره ببريم مي‌توانيم در مقابل دشمنان ايستادگي کنيم.

وي با بيان اين که امسال چهلمين سالگرد دفاع مقدس را در پيش رو داريم، افزود: بازه زماني اجراي برنامه‌هاي چهلمين سال دفاع مقدس از سوم خرداد تا پايان سال 99 است که برگزاري برنامه‌ها در اين بازه زماني يک فرصت بي‌نظير است که مي‌تواند بسياري از دستاوردهاي آن دوران طلايي را بازخواني کرد.

وي بازگويي و تدوين حوادث بزرگ دفاع مقدس را يکي از برنامه‌ها اين ايام دانست و افزود: همه اقشار و اصناف جامعه ما در دفاع مقدس نقش داشتند و بايد بتوانيم در چهلمين سالگرد دفاع مقدس، رشادت‌ها و ايثارگري‌هايي که رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند را آن‌طور که شايسته است به نسل حاضر منتقل کنيم.

سلامي در خصوص تشکيل کارگروه‌هاي تخصصي به مناسبت برنامه‌‌هاي چهلمين سالگرد دفاع مقدس گفت: ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد دفاع مقدس در استان سمنان از 9 کارگروه فضاي مجازي، نهادهاي فرهنگي، اجتماعي، هنري و تبليغاتي، شهرداري‌ها، ايثارگران و پيشکسوتان دفاع مقدس، نيروهاي مسلح، خانواده، زنان، کودک و نوجوان، جوانان، دانشگاهيان، حوزه‌هاي علميه و تشکل‌هاي مردم‌نهاد، بانک‌ها، اصناف و اقشار، تشکيل شده است که در اين کارگروه‌ها برنامه تخصصي و شاخص تدوين شده است.

وي با تاکيد بر نقش محوري مردم در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: در برگزاري برنامه‌هاي چهلمين سالگرد گراميداشت دفاع مقدس بايد نقش مردم پررنگ ديده شود.

در اين ديدار مقرر شد: تشکيل ستاد چهلمين سالگرد دفاع مقدس به صورت منظم و ماهانه، حضور جوانان و پيشکسوتان دفاع مقدس در برنامه‌ها، تجليل از رزمندگان و پيشکسوتان دفاع مقدس، پيگيري اقدامات شهرداري در مرکز فرهنگي دفاع مقدس، پيگيري در خصوص تکميل يادمان شهداي گمنام، استفاده از ظرفيت خيرين دفاع مقدس در برگزاري برنامه‌ها، برگزاري دوره مجازي علوم و معارف دفاع مقدس ويژه کارکنان دستگاه‌هاي اجرايي، مستند‌سازي اسناد و مدارک رزمندگان، جمع‌آوري خاطرات دفاع مقدس و تدوين نقش عملکرد فرمانداري سمنان در دوارن دفاع مقدس مورد توجه دو مجموعه قرار گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان