تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرويس خبر

هزينه 200 ميليارد ريالي

براي نوسازي مدارس استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل نوسازي مدارس استان سمنان گفت: 200 ميليارد ريال براي طرح‌هاي آموزشي و خريد مصالح و تجهيزات آموزشي در استان سمنان هزينه شده است.

هژبري مديرکل نوسازي مدارس استان سمنان در مجمع خيرين مدرسه‌ساز شهرستان دامغان از کمک خيران استان سمنان در سال گذشته براي احداث و مرمت مدارس با هزينه 200 ميليارد ريالي خبر داد و گفت: اين اعتبارات براي احداث طرح‌هاي آموزشي و خريد مصالح و تجهيزات آموزشي هزينه شد.

وي افزود: سه طرح آموزشي خير ساز در شهرستان دامغان در حال ساخت است که تا پايان امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.

در پايان درخصوص راه‌اندازي سامانه مهر مدرسه شامل نيازمندي‌هاي مدارس در اداره کل و نوسازي مدارس استان، تلاش براي جذب سرمايه‌گذار و کمک بيشتر به خيران به احداث مدارس بحث و بررسي شد.

به صورت ويديو‌کنفرانس

تجليل از قربانيان حقوق بشر آمريکايي در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در کنگره ملي نفس‌هاي سوخته که به صورت ويديوکنفرانس همزمان با سراسر کشور برگزار شد، از قربانيان حقوق بشر آمريکايي در سمنان تجليل شد.

حجت‌الاسلام فريدون مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان با اشاره به 22 هزار شهيد ترور کشور گفت: اين رقم در استان سمنان 23 نفر است.

حجت‌الاسلام فريدون گفت: استان سمنان هزار و 800 جانباز شيميايي نيز تقديم انقلاب کرده است.

پرويز شاهي و اسفنديار اسماعيلي دو جانباز شيميايي 70 درصد بودند که در بخش استاني اين کنگره تجليل شدند.

کنگره نفس‌هاي سوخته عنوان کنگره ملي براي تجليل از قربانيان حقوق بشر آمريکايي است که در تهران و همزمان به‌صورت ويدئوکنفرانس در سراسر کشور برگزار شد. قربانيان حقوق بشر آمريکايي از جمله در بمباران شيميايي دوران دفاع مقدس به‌خصوص در سردشت و قربانيان ترور‌هاي منافقين محور اين کنگره ملي بود.

پايان سال 99 آخرين مهلت پرداخت

مبلغ جريمه مشمولان غايب

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان گفت: افرادي که تا پايان فروردين ماه سال 98 درخواست معافيت قانون جريمه مشمولان غايب را ثبت کرده‌اند تا پايان سال 99 براي پرداخت مبلغ جريمه فرصت دارند.

سرهنگ حسين پيوندي در گفت‌و‌گو اختصاصي با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: قانون جريمه مشمولان غايب به منظور تعيين تکليف وضعيت خدمتي مشمولان غايبي که بيش از 8 سال غيبت داشتند از سال 94 تا پايان سال 97 اجرايي شد و به دليل لزوم تامين نيروي انساني سرباز نيروهاي مسلح از سال 98 اين طرح حذف و ادامه پيدا نکرد.

وي ادامه داد: افرادي که تا پايان فروردين ماه سال 98 درخواست مربوط به معافيت قانون جريمه مشمولان غايب را در دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) ثبت کرده‌اند تنها تا پايان سال جاري فرصت دارند تا مبلغ جريمه را به صورت نقدي و با اقساط واريز کنند.

اين مقام انتظامي با بيان اين که مهلت در نظر گرفته شده قابل تمديد نيست، عنوان کرد: مشمولان غايب مي‌بايست هرچه سريع‌تر وضعيت خدمتي خود را تعيين کنند در غير اين صورت با محروميت‌هاي اجتماعي بيشتري مواجه خواهند شد.

تشکيل جلسه مديريت بحران در راه‌آهن شمال‌شرق(1)

جلسه مديريت بحران و برخورد با شرايط بحراني در اين اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي راه‌آهن شمال‌شرق(1)، فرشاد زادخور مديرکل راه‌آهن شمال‌شرق (1) با بيان اين مطلب گفت: طي نشستي با اعضاي کميته ارتقاي ايمني و فرماندهي پليس اين اداره کل، اهم فعاليت‌ها، اهداف و برنامه‌هاي افزايش ارتقاي ايمني مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

زاد خور ادامه داد: در اين جلسه موضوعاتي همچون شناسايي مناطق مستعد حريق و پيشگيري‌هاي لازم،بررسي قوانين و رويه‌هاي داخلي و خارجي مربوط به حوادث برخورد با عابر و بررسي وضعيت فرسودگي خطوط فرعي منجر به حوادث ريلي مورد بحث و بررسي قرار گرفت. وي افزود: لازمه‌ي ارتقاي ايمني در حمل و‌نقل ريلي آن است که انطباق دقيق در باورها، رفتارها و عادت‌ها براساس آنچه که در مسير ايمني ضروري است، اجرايي شود.

با اعتباري بيش از دو ميليارد ريال انجام شد؛

اجراي پروژه توسعه خطوط فشار متوسط زميني

در شهرستان سرخه

سرپرست مديريت توزيع برق شهرستان سرخه از اجراي پروژه توسعه خطوط فشار متوسط زميني و نصب ايستگاه هوايي توزيع برق در برخي نقاط اين شهرستان خبر داد.

عباس ربيعي بيان داشت: پروژه توسعه شبکه فشار متوسط زميني از ايستگاه زميني توزيع برق حدفاصل نيروي انتظامي تا پست هفت تير و همچنين از پست زميني هفت تير تا ايستگاه هوايي خيابان محرم به طول 598 متر به همراه احداث يک دستگاه ترانس عمومي با قدرت 200 کيلوولت آمپر، به اجرا درآمده است.

وي اضافه کرد: ايجاد نقطه ارتباط، افزايش قابليت اطمينان شبکه، ارتقاي پايداري خطوط برق‌رساني، کاهش تلفات انرژي الکتريکي، تقليل شعاع تغذيه برق مشترکان و بهبود ولتاژ، از جمله اهداف اجراي اين پروژه به شمار مي‌روند. وي اعلام کرد: به منظور بهره‌برداري از پروژه مذکور، مبلغ دو ميليارد و 962 ميليون ريال سرمايه‌گذاري شده است.

راه‌اندازي کارخانجات تعمير واگن

در راه‌آهن شمال‌شرق (1)

کارخانجات تعمير اساسي واگن‌هاي باري با مشارکت بخش خصوصي در اين اداره کل راه‌اندازي شد. به گزارش روابط عمومي راه‌آهن شمال‌شرق (1)، فرشاد زادخور مديرکل راه‌آهن شمال‌شرق (1) گفت: در سال جهش توليد و با استفاده از توانمندي‌هاي بخش خصوصي،کارخانجات تعمير اساسي واگن‌هاي باري پس از 10 سال مجددا راه‌اندازي شد. زادخور همچنين بيان کرد: با راه‌اندازي مجدد اين واحد ظرفيت تعميرات اساسي واگن‌هاي باري افزايش يافته و علاوه بر ايجاد اشتغال براي 12 نفر وکسب درآمد از اجاره‌بها،از استهلاک ساختمان‌ها و ماشين آلات موجود جلو‌گيري مي‌شود و با توجه به موقعيت اين کارخانه در مسير تردد واگن‌هاي باري، انجام تعميرات واگن‌ها تسريع به‌عمل مي‌آيد.

درخواست بازنشستگان کشوري

1ـ امتيازات احکام شاغلين براي بازنشستگان با توجه به مدرک و سنوات اشتغال لحاظ گردد (مانند سوابق جبهه و ايثارگري، ضمن خدمت، حق مسئوليت و...)

2- اعمال صحيح افزايش 50 درصد فصل دهم قانون (م خ ک) به صورت تمام و کمال براي بازنشسته مانند شاغلين

3- براي رسيدن به اين اصل همسان‌سازي(90درصدي با گروه‌هاي شغلي هم‌رديف شاغلين) نيازمند مدلي هستيم که در به روش امتيازي همه مولفه‌هاي شغلي مانند احکام شاغلين در احکام بازنشستگان گنجانده شود و ديگر نيازي به اختصاص اعتبارات جداگانه در سال‌هاي آتي نباشد. (نرم‌افزار با مدل جديد امتيازي براي صدور احکام استفاده شود و احکام تا پايان تير صادر گردد)

با افزايش ضريب سالانه افزايش در حکم اعمال شود مانند کارمندان شاغل حکم داراي امتياز مولفه‌هاي شغلي باشد مانند حکم شاغلين

در ضمن از نمايندگان عزيز، بازنشستگان و فعالان صنفي و کانون‌هاي بازنشستگان و ساير عزيزان که در جلسات رسمي و يا مشورتي با سازمان‌هاي برنامه و بودجه و امور اداري و استخدامي و نمايندگان مجلس و... شرکت مي‌کنند، خواهشمنديم به موارد پيشنهادي توجه فرمايند.

فرهنگي بازنشسته- حاتم‌بيگي

گلايه از رئيس جمهور

از سال 85 با حقوق 500 هزار تومان کارمند دولت شدم. در اين سال‌ها براي خانه‌دار شدن مقداري پول پس‌انداز کردم ولي الان قيمت يک خانه کوچک 2 ميليارد تومان شده است. آقاي رئيس‌جمهور شما بگو ما مردم چه بکنيم؟

شاهد

گراني روز به روز

مسئولين دولتي در سخنان خود بارها بر کاهش و کنترل قيمت کالاها و اجناس مورد نياز و مصرفي مردم اعم از خوراکي و لوازم خانگي تاکيد کرده بودند. متاسفانه نه تنها کاهش پيدا نکرد بلکه افزايش قيمت‌ها توسط خود دولت را شاهديم!

موحد

درخواست از مسئولين

مسئولان دولتي فکري براي ما روستائيان بکنند تا بتوانيم از طريق اينترنت و پست بانک براي خريد و فروش سهام عدالت خود اقدام بکنيم. چرا بايد همه امکانات براي شهرنشين‌ها باشد؟

تماس از رکن‌آباد

با عنايت به درج مطلبي در صفحه 3 روزنامه پيام استان سمنان مورخ 01/04/99 در بخش روي خط پيام با عنوان " طرح جديد پيامکي شدن برق مصرفي "، مطرح شده توسط احدي از شهروندان، موارد ذيل همراه با جوابيه جهت اطلاع و تنوير افکار عمومي ارائه مي‌گردد.

- پيامکي شدن قبوض برق مصرفي: در راستاي تحقق دولت الکترونيک، طرح ملي قبض سبز با موضوع حذف قبوض کاغذي برق از ابتداي سال 98 ابلاغ و از مرداد ماه سال قبل به صورت پيامک به مشترکان اعلام و پيامک‌هاي ارسالي از سوي اين شرکت به مشترکان هيچ هزينه‌اي براي آنها در برنداشته و کليه هزينه‌ها با شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان مي‌باشد.

- افزايش 70 درصدي بهاي برق مصرفي: بر اساس قانون بهاي برق مشترکين پرمصرف (مشترکين با مصرف بيش از 300 کيلووات در ماه) در ماه‌هاي خرداد، تير، مرداد و شهريور با 16 درصد افزايش بهاي برق محاسبه شده که در قبوض اين دسته از مشترکين با جمع افزايش 7 درصدي براي مشترکين عادي، جمعاً 23 درصد افزايش نسبت به دوره‌هاي مشابه سال گذشته مشاهده و از خرداد ماه سال جاري لحاظ‌گرديده و افزايش 70 درصدي به هيچ وجه صحت ندارد.

- کم شدن بازه زماني پرداخت قبوض: هيچ تغييري به نسبت گذشته در اين خصوص صورت نپذيرفته و مهلت پرداخت همانند قبل به قوت خود باقي است.

- ماليات و عوارض: در سال جاري در بهاي برق مصرفي 10 درصد عوارض محاسبه‌گرديده که نسبت به سال گذشته 2 درصد رشد را بر اساس قانون به همراه داشته و در خصوص ماليات ارزش افزوده هيچ تغييري صورت نپذيرفته و بر اساس مقررات همانند گذشته 9 درصد لحاظ‌گرديده است.

ضمناً مشترکين محترم در صورت وجود هرگونه ابهامي در زمينه محاسبه مبلغ بهاي مصرفي برق خود مي‌توانند با مراجعه به لينک‌ مندرج در ذيل پيامک و يا درگاه اينترنتي اين شرکت به آدرس www.semepd.ir ، صورتحساب خود را به صورت کامل مشاهده نموده و در صورت لزوم اقدام به چاپ نمايند.

ابوالفضل همتي- مدير دفتر روابط عمومي

آغاز توزيع مرغ و گوشت قرمز

با قيمت مصوب در استان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با تصميم ستاد تنظيم بازار استان توزيع مرغ و گوشت قرمز با قيمت مصوب آغاز شده و بازرسان نيز بر عرضه با قيمت مصوب نظارت مي‌کنند.

مسئول بازرسي سازمان صمت گفت: درخصوص توزيع تخم‌مرغ سازمان جهاد کشاورزي بايد همکاري کند تا توزيع تخم‌مرغ نيز به روال عادي خود بازگردد.

حامدي افزود: مردم مي‌توانند گزارش‌هاي تخلفات در واحد‌هاي توزيع گوشت قرمز و تخم‌مرغ را به شماره تلفن 124 گزارش دهند.

مديرکل حفظ آثار دفاع مقدس سمنان:

عصاره و چکيده مرکز فرهنگي دفاع مقدس نماد سال‌هاي دفاع مقدس است

سرهنگ «محمدحسن سلامي» گفت: عصاره و چکيده مرکز فرهنگي دفاع مقدس نماد سال‌هاي دفاع مقدس است که نقش به‌سزايي در معرفي و تبيين ارزش‌هاي انقلاب و دفاع مقدس در بين نسل جوان دارد.

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از سمنان، «عباس گلرو» نماينده مردم سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي از پروزه مرکز فرهنگي دفاع مقدس ديدار کرد.

«عباس گلرو» نماينده مردم سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که هشت سال دفاع مقدس، نعمت بزرگ الهي و ميراثي گرانبها است، افزود: جنگ تحميلي و هشت سال حماسه و ايثار براي نظام مقدس جمهوري اسلامي آثار، بركات و دستاوردهاي ارزشمندي را به همراه داشته است.

وي ادامه داد: رهبري فرموده‌اند زنده نگهداشتن ياد شهدا کمتر از راه شهدا نيست و برکت و عظمت امروز کشور مديون جانفشاني و ازخودگذشتگي شهدا و ايثارگران است.

گلرو با با تاکيد بر ترويج ارزش‌هاي دفاع مقدس و نهادينه‌سازي آن در جامعه گفت: بايد زمينه‌اي فراهم شود تا نسل فعلي انقلاب اسلامي و نسل‌هاي بعد با رشادت‌ها و جانفشاني‌هاي شهيدان دوران جنگ تحميلي در دفاع از كيان اسلامي بيشتر آشنا شوند.

وي ادامه داد: فعاليت در حوزه دفاع مقدس در راستاي حفظ و احياي ارزش‌هاي اين عرصه را بسيار ارزشمند دانست و همه بايد در انتقال صحيح اين حماسه و ارزش‌هاي آن بكوشيم وانتظار داريم كه با خلق آثار فاخر و جذاب و با استفاده از ابزرهاي نوين حقايق و ارزش‌هاي دوران دفاع مقدس را به نسل امروز و آينده منتقل كنند.

«محمدحسن سلامي» مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس سمنان در اين ديدار اظهار داشت: بايد آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس را همان‌گونه که شايسته است به نسل‌هاي آينده منتقل کنيم که براي تحقق اين موضوع بايد از همه امکانات و ظرفيت‌هاي استفاده شود.

وي گفت: پايداري ايران اسلامي که برخاسته از روح وحدت و ايمان، تبعيت از ولايت و تفکر انقلابي بود، در سايه هدايت‌هاي امام خميني‌(ره) شکل گرفت که باعث احياي يک مکتب و گنجينه عظيم تاريخي براي ملت ايران شد.

سلامي با بيان اين که 15 موزه دفاع مقدس در کشور وجود دارد که سه موزه آن مصوب سفر رهبر معظم انقلاب به استان‌هاي مختلف کشور است، ادامه داد: ساخت مركز فرهنگي و باغ موزه دفاع مقدس سمنان در سفر سال 1385 رهبر معظم انقلاب به استان تصويب شد و در 1387 عمليات اجرايي آن در 120 هزار متر مربع با هدف نشان دادن ارزش‌هاي هويتي و معنوي آثار شهدا و ايثارگران دفاع مقدس و معرفي و شناساندن ابعاد تاريخي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي، نظامي و انساني آغاز شد.

اين مسئول با تاکيد به اين موضوع که عصاره و چکيده مرکز فرهنگي دفاع مقدس نماد سال‌هاي دفاع مقدس است، ادامه داد: ايجاد مراكز فرهنگي و ساخت باغ موزه دفاع مقدس نقش به‌سزايي در معرفي و تببين ارزش‌هاي انقلاب و دفاع مقدس در بين نسل جوان دارد.

مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس سمنان با تأكيد بر ضرورت همكاري نهادهاي مرتبط و جلب مشاركت خيران براي پاگرفتن كامل مرکز فرهنگي دفاع مقدس، خاطرنشان كرد: با بهره‌برداري كامل اين مجموعه به نوعي وظيفه ما نسبت به شهدا و ايثارگران انجام مي‌شود و پرداختن به موضوعاتي اين چنين كار دلي است و تكليف اداري نيست و اثرات آن به طور حتم در كار ديده خواهد شد.

وي با بيان اين که عمليات عمراني اين طرح تاکنون 85 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است، افزود: نخستين قرارداد موزه‌آرايي با پيمانکار منعقد شده است و تلاش مي‌شود از مجموع هشت گالري، چهار گالري تا پايان سال جاري تکميل شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان