تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان مهدي‌شهر و سرخه در مجلس در ديدار با مديرکل بهزيستي استان سمنان
کارکنان بهزيستي به مثال فرشتگان زميني هستند

گلرو نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي گفت: کارکنان بهزيستي به مثال فرشتگان زميني هستند و قدر و اهميت اين خدمات شايسته در نزد خداوند از پاداشي عظيم برخوردار است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي استان سمنان، عليرضا ايزدپور مديرکل بهزيستي استان سمنان با عباس گلرو نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي ديدار داشت.

در اين ديدار مديرکل را حسين نوحي معاون پشتيباني و منابع انساني اداره کل بهزيستي استان سمنان همراهي مي‌کرد.

ايزدپور مديرکل بهزيستي استان سمنان در اين ديدار ضمن گراميداشت ياد شهداي هفتم تير شهيد مظلوم آيت الله دکتر بهشتي و 72 تن از ياران با وفاي ايشان علي‌الخصوص شهيد گرانقدر و شاخص و بنيانگذار سازمان بهزيستي کشور شهيد دکتر محمد علي فياض بخش بيان داشت: سازمان بهزيستي و کميته امداد امام خميني(ره) دو دستگاه حمايتي مولود انقلاب هستند و با اهداف حمايت و تامين منافع بازماندگان از رفاه شکل گرفته‌اند.

ايزدپور در ادامه بيان داشت: در تقارن چهلمين سال تاسيس سازمان بهزيستي افتخار داريم که اعلام داريم اين سازمان با بيش از 170 فعاليت به آحاد جامعه و جامعه هدف خود خدمات تخصصصي ارائه مي‌دهد. هم اکنون بهزيستي استان سمنان به بيش از 26 هزار مددجوي تحت حمايت خود در 4 حوزه تخصصي اجتماعي، توانبخشي، مشارکت‌هاي مردمي و پيشگيري با تلاش و همت نيروي انساني متخصص در حال ارائه خدمات مي‌باشد.

ايزدپور ادامه داد: خدمات بهزيستي از قبل از تولد در قالب مشاوره ژنتيک شروع و تا دوران سالمندي ادامه مي‌دهد و مي‌توان گفت بهزيستي به عموم افراد جامعه ارائه خدمات مي‌دهد و مهم‌ترين استراتژي سازمان بهزيستي پيشگيري از معلوليتها، پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي، توانمندي جامعه هدف و اقدام به موقع و به هنگام در زمان نيازمندي جامعه هدف است و مشارکت سازمان بهزيستي در برنامه پنج ساله ششم در غربالگري ژنتيک و پيشگيري از معلوليت‌ها از افتخارات اين سازمان است.

مديرکل بهزيستي استان سمنان در تشريح فعاليت‌هاي بهزيستي در حوزه‌هاي اجتماعي به بيان عملکرد مختصري از فعاليت‌هاي اين معاونت مانند ارائه خدمات نگهداري و آموزشي در بيش از 135 مهدهاي کودک و 11 خانه‌هاي کودکان و نوجوانان که محل نگهداري بيش از 200 فرزند مي‌باشد و نيز کودکان کار و خياباني، خدمات حمايتي به زنان بد سرپرست و بي‌سرپرست و ارئه خدمات در شرايط بحراني در خط 123(اورژانس اجتماعي) پرداختند.

مديرکل در ادامه به معرفي خدمات معاونت پيشگيري و ارائه خدماتي از قبيل پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي، پيشگيري از معلوليتهاي ناشي از ژنتيک و کنترل و درمان اعتياد، خدمات تلفني مشاوره 1480 در جهت کاهش اضطراب و استرس در بخشهاي مختلف و نيازها و علي الخصوص در شرايط کرونايي بيان داشت که در اين راستا تماس‌هاي تلفني عموم در جهت مشاوره کاهش اضطراب ناشي از کرونا از خدمات تخصصي و شاخص حوزه پيشگيري است.

وي افزود: در معاونت پيشگيري تنها در طرح غربالگري بينايي در سال گذشته بيش از 25 هزار کودک مورد ارزيابي و 180 هزار نفر را در قالب طرح‌هاي پيشگيرانه به صورت عام مورد آموزش و تحت حمايت قرار داده است. ايشان در ادامه ابراز داشتند 30 مرکز مشاوره خانواده و ژنتيک تحت نظارت اين معاونت قرار دارند.

وي در ادامه ارائه خدمات در حوزه سالمندي نگهداري و مراقبت از مددجويان حوزه در مراکز توانبخشي و همچنين پيگيري مناسب‌سازي اماکن و فضاهاي عمومي در جهت دفاع از حقوق معلولان در فضاي جامعه از خدمات معاونت توانبخشي برشمردند و ابراز داشتند: افراد تحت حمايت معاونت توانبخشي بيش از 12 هزار نفر اعلام مي‌باشند که اين افراد در مجموع 40 مرکز روزانه، شبانه‌روزي، کارگاه‌هاي حرفه‌آموزي و... ارائه خدمات دريافت مي‌کنند.

در ادامه اين ديدار دکتر گلرو نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي از زحمات و تلاش‌هاي مديرکل بهزيستي استان سمنان و کارکنان اين اداره کل در امر خدمت‌رساني به جامعه هدف بهزيستي تقدير و تشکر کردند و ابراز داشتند: اداره کل بهزيستي استان سمنان از دستگاه‌هايي است که به جهت خدمات ارزنده و شايسته به اقشار جامانده از رفاه در نزد خداوند و بندگان قابل تکريم و ستايش است و کارکنان بهزيستي به مثال فرشتگان زميني هستند و قدر و اهميت اين خدمات شايسته در نزد خداوند از پاداشي عظيم برخوردار است.

وي در پايان ابراز داشت: در جهت ارائه خدمات مطلوب و سازنده به جامعه هدف بهزيستي تا حد توان از اين خدمات پشتيباني و حمايت مي‌کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان