تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مخالفت استاندار سمنان با اعمال دوباره محدوديت‌هاي کرونايي

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: اعمال دوباره محدوديت‌هاي کرونايي به مردم آسيب جدي وارد مي‌کند؛ بنابراين بايد راهکارهاي مناسبي براي کنترل و کاهش ابتلا به ويروس کرونا ارائه شود.

عليرضا آشناگر در ديدار رئيس و معاونان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني سمنان که در محل دفتر کار وي انجام شد، اظهار داشت: عملکرد و مجموعه اقدامات انجام‌ شده دانشگاه‌هاي علوم پزشکي استان سمنان در سمنان و شاهرود از زمان وقوع شيوع ويروس کرونا رضايت‌بخش و‌ مطلوب بوده است.

وي کنترل شيوع بيماري کرونا و کاهش آمار مبتلايان به اين ويروس را مرهون تلاش‌هاي چشمگير کادر بهداشت و درمان استان سمنان دانست.

استاندار سمنان عنوان کرد: استان سمنان با هشت استان بزرگ کشور هم‌جوار است و اين موضوع که استان‌هاي هم‌جوار سمنان نظير قم و مازندران و تهران ازجمله کانون‌هاي شيوع کرونا بودند؛ نگراني‌هايي در روزهاي آغازين شيوع کرونا ايجاد کرد که اين موضوع با رويکرد و اقدامات مطلوب دانشگاه‌هاي علوم پزشکي استان سمنان نگراني‌ها را برطرف کرد.

آشناگر با اشاره به روند نزولي ابتلا به ويروس کرونا در استان سمنان تأکيد کرد: مردم استان بايد همچنان هشدارهاي پزشکي و بهداشتي را جدي بگيرند؛ چراکه در سطح کشور شاهد روند صعودي ابتلا به کرونا هستيم.

وي با تأکيد بر رعايت نکات بهداشتي و استفاده از ماسک در اماکن عمومي و پرتردد گفت: با مراعات اين نکات و پروتکل‌هاي توصيه ‌شده بهداشتي مي‌توانيم به‌طور کامل اين بيماري را در استان کنترل کنيم و از روند رو به رشد ابتلا به اين ويروس جلوگيري کنيم.

استاندار سمنان ايجاد محدوديت‌هاي مختلف براي کنترل کرونا را موجب ضرر و‌ زيان به مردم دانست و اظهار داشت: بايد به دنبال ارائه راهکارهاي مناسب براي کنترل اين بيماري باشيم.

آشناگر گفت: مديران دانشگاه‌هاي علوم پزشکي استان سمنان راهکارهاي مديريت و‌ کنترل و کاهش کرونا خود را به ستاد استاني مديريت مقابله با کرونا ارائه دهند.

وي افزود: بايد مردم را به رعايت نکات بهداشتي و استفاده از ماسک در اماکن عمومي تشويق و ترغيب کرد.

استاندار سمنان تأکيد کرد: در دستگاه‌هاي مختلف اجرايي، پادگان‌ها و اردوگاه‌ها و اماکن عمومي مي‌بايست به‌صورت جدي نکات بهداشتي رعايت شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان