تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرويس خبر

پيش‌بيني برداشت حدود 3 هزار تن محصول آلبالو

و گيلاس از باغات شاهرود

مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود گفت: پيش‌بيني مي‌شود که در سال زراعي جاري حدود 2 هزار و 980 تن محصول آلبالو و گيلاس از باغات اين شهرستان توليد و برداشت شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، اظهار داشت: برداشت آلبالو تا پايان تيرماه ادامه دارد. وي خاطرنشان کرد: يک هزار هکتار از باغات شهرستان شاهرود به آلبالو و گيلاس اختصاص دارد که عمليات برداشت آنها شروع‌شده است.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود با بيان اينکه ارقام مختلفي از محصول آلبالو و گيلاس در باغات استان سمنان وجود دارد به برخي از ارقام کشت‌شده آلبالو اشاره کرد و گفت: بوتومو، سيگاني و معمولي (محلي) بهترين ارقام کشت‌شده محصول آلبالو در باغات شهرستان شاهرود است.

وي به ارقام محصول گيلاس نيز اشاره کرد و گفت: تک‌دانه مشهد، سياه مشهد، بينگ، sk و صورتي از مهم‌ترين ارقام کشت‌شده محصول گيلاس است.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود گفت: سرمازدگي و تگرگ به محصولات باغي اين شهرستان خسارت وارد کرد.

ديدار مدير مخابرات منطقه سمنان

با کارکنان شهرستان مهدي‌شهر

مهندس مجيد دارائي، مدير مخابرات منطقه سمنان، با حضور در جمع کارکنان مخابرات شهرستان مهدي‌شهر با ايشان ديدار و گفتگو نمود.

به گزارش روابط‌عمومي مخابرات منطقه سمنان، مهندس دارائي، مدير مخابرات منطقه سمنان با حضور در جمع کارکنان اداري و فني مخابرات شهرستان مهدي‌شهر، ضمن ديدار، گفتگو و عرض خدا قوت به اين کارکنان، از نزديک در جريان مسائل، خواسته‌ها و روند فعاليت‌هاي آنها قرار گرفت.

در اين ديدار، مدير مخابرات منطقه سمنان از تلاش و جديت رئيس و کارکنان مخابرات مهدي‌شهر در پيشبرد اهداف عاليه شرکت مخابرات ايران و مخابرات منطقه سمنان تشکر و قدرداني نمود و ضمن پاسخگويي به سؤالات مطروحه، راهکارها و توصيه‌هاي خود را جهت بهبود وضعيت موجود ارائه داده و قول مساعد داد که مجموعه مخابرات در چارچوب ضوابط، حداکثر تلاش خود را در جهت حل مسائل عنوان شده به کار خواهد بست.

در پايان پرسنل حاضر در جلسه، ضمن ابراز رضايت و خشنودي از اين ديدار، از زحمات و دلسوزي‌هاي مهندس دارائي تقدير و تشکر نموده و خواستار تداوم اين ديدارها شدند.

آزمون دوره آموزشي اتحاديه املاک برگزار شد

در روز جمعه 6 تيرماه از ساعت 9.30‌ الي 12 آزمون‌هاي کتبي اتحاديه املاک و اداره کل ثبت اسناد و املاک سمنان با حضور 170 شرکت‌کننده در محل سالن آزمون اداره کل فني و حرفه‌اي استان برگزار شد.

اين آزمون‌ها پس از برگزاري دوره‌هاي آموزشي که در خرداد ماه برگزار‌ گرديده بود در دو بخش آزمون‌هاي اتحاديه املاک جهت گواهينامه آموزشي املاک و آزمون‌هاي اداره ثبت براي اخذ پروانه تخصصي انجام شد در زمان برگزاري آزمون آقايان محمدرضا برون رئيس امور اصناف و بازرگانان سازمان صمت استان، دکتر ميرکو معاونت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، مهندس حميد گراميان رئيس اتحاديه املاک، حسين شادپور و عليرضا دياني معاون اول و دوم اتحاديه املاک و خانم صفاهاني نماينده اتاق اصناف از محل آزمون بازديد داشتند.مسئوليت برگزاري آزمون به‌عهده آقاي محمد نقوي علايي بود که جا دارد از زحمات ايشان و اعضا کميسيون آموزش و تمامي همکارانشان تقدير و تشکر گردد.نتايج اين آزمون تا ده روز آينده اعلام خواهد شد.

فرماندار شهرستان گرمسار:

تشويق و ترغيب يکديگر به مديريت مصرف برق

يک وظيفه همگاني است

فرماندار شهرستان گرمسار با پيوستن به پويش اجتماعي"هر اشتراک برق، يک نيروگاه مجازي" بر مديريت بهينه مصرف برق تاکيد نمود.وحيد رجايي با عنوان اين که با آغاز روزهاي گرم سال، وسايل سرمايشي وارد مدار شده و مصرف برق افزايش مي‌يابد، گفت: تشويق و ترغيب يکديگر به مديريت مصرف و اهتمام به اين امر مهم، مختص کليه آحاد جامعه است.وي با بيان اين که در اين زمينه مي‌بايد نخست خود عامل بوده و ديگران را هم به صرفه‌جوئي و رعايت مصرف توصيه کنيم ،اظهار داشت: بهره‌مندي از دور کند کولرهاي آبي به خصوص در ساعات اوج مصرف برق و همچنين تنظيم دماي کولرهاي گازي بين 24 تا 26 درجه سانتي‌گراد که دماي آسايش مي‌باشد و همچنين توجه به نکات ساده مديريت مصرف، مي‌تواند از خاموشي‌هاي احتمالي ناشي از رشد مصرف پيشگيري نمايد.وي خاطرنشان کرد: اين جانب با پيوستن به اين حرکت فرهنگي، به کليه کارکنان فرمانداري، ادارات و مردم شريف و بصير شهرستان گرمسار نيز توصيه مي‌کنم، به راهکارهايي که از سوي شرکت توزيع برق استان براي مديريت بهينه مصرف ارائه مي‌شود، توجه نموده تا به ياري خدا و تلاش جمعي، بتوانيم تابستان خوبي داشته باشيم.

معرفي منتخبين مسابقه فرهنگي مديريت مصرف برق

در استان سمنان

به مناسبت هفته صرفه‌جويي و مديريت مصرف، مسابقه‌اي فرهنگي در همين راستا از طريق برنامه تلويزيوني" زير يک سقف" شبکه استاني سيماي مرکز سمنان برگزار شد.

مدير روابط عمومي شرکت توزيع برق استان گفت: در اين برنامه تلويزيوني، سوال چهارگزينه‌اي با مضمون مهم‌ترين راهکارهاي مديريت مصرف برق در تابستان شامل؛ استفاده از دورکند کولرهاي آبي، تنظيم دماي کولرهاي گازي بين 24 تا 26 درجه سانتي گراد و عدم استفاده همزمان لوازم برقي پرمصرف در ساعات پيک بار طرح شده و تعداد 43 نفر در اين مسابقه مشارکت نمودند.ابوالفضل همتي اظهار داشت: پاسخ صحيح اين سوال چهار گزينه‌اي، همه موارد مي‌باشد که با اجراي شايسته موارد اشاره شده، مشارکت حداقل 10 درصدي مشترکان در کاهش پيک بار تابستاني را به همراه دارد و تعداد 36 نفر به سوال ذکر شده پاسخ صحيح ارائه نمودند.وي يادآور شد: فاطمه حسن‌نو از شهرستان سرخه، النا پريمي و علي عبداله‌زاده از شهرستان دامغان، محمد کوثري از بسطام و دلبر قاسمي از استان کردستان، به عنوان برگزيدگاني هستند که در قرعه‌کشي، اسامي آنان انتخاب شده است.

سرپرست حوزه معاونت خدمات شهري شهرداري شاهرود:

روزانه 120 تن زباله از سطح شهر شاهرود

جمع‌آوري مي‌شود

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست حوزه معاونت خدمات شهري شهرداري شاهرود از جمع‌آوري روزانه 120تن زباله از سطح شهر شاهرود خبر داد و گفت: اين ميزان زباله از 3هزار مخزن مکانيزه در سطح شهر جمع‌آوري مي‌شود.به گزارش روابط عمومي مديريت شهري شاهرود، امير عرب‌اسماعيلي با بيان اينکه خدمات شهري به عنوان ابزار مديريت شهري و عامل اصلي تداوم حيات شهري است که بدون آن زندگي شهروندان از فعاليت باز‌مي‌ماند، افزود: در حوزه مديريت پسماند در قسمت رفت و روب، تخليه مخازن پسماند و شستشوي مخازن شاهرود به 3منطقه تقسيم مي‌شود.

وي ضمن بيان اين مطلب که از وظايف حوزه خدمات شهري، ارتقاي سطح بهداشت افزايش سلامت و رفاه شهروندان، کاهش آلاينده‌هاي محيط زيست، ايجاد نماي زيباي شهر که در اين راستا پاکسازي مواد زائد جامد شهري، نخاله‌هاي ساختماني رها شده، رفت و روب، لجن‌کشي از کانال‌ها و آبروها، امحاء آگهي‌ها و پوسترهاي تبليغاتي، نصب و نظافت سطل زباله و لايروبي جوي‌ها و کانال‌ها جزء موارد اصلي در پاک‌سازي شهري را شامل مي‌شود، ابراز داشت: در شاهرود روزانه 120تن زباله با تلاش حدود 180 نفر کارگر در مناطق سه گانه جمع‌آوري و بلافاصله به مرکز دفن بهداشتي زباله منتقل و به روش بهداشتي دفن مي‌شود.

سرپرست حوزه معاونت خدمات شهري شاهرود در پايان با اشاره به اينکه بهداشت شهروندي در سطح شهر از وظايف اصلي مديريت شهري بوده و پاک‌سازي و تنظيف معابر شهري در راستاي ايجاد سلامت شهروندان و آسايش و رفاه حال آنها مهمترين هدف اين حوزه است، اظهار داشت: شاهرود داراي 8ميليون و سيصد و شصت و شش هزارو 86مترمربع شبکه معابر وضعيت موجود است که از اين مقدار 38هزار و سيصد و 50متر معابر اصلي و 40هزار و بيست و يک متر معابر فرعي است که پاکسازي و تنظيف اين معابر به همراه ميادين و مبادي وروي‌هاي اصلي شهر وظيفه دشوار و حساس حوزه معاونت خدمات شهري است که اين امر با تلاش و همکاري شهروندان عزيز شهر شاهرود، پاکبانان خدوم شهرداري و پاک‌سازي به روش مکانيزه ميسر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان