تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس دادگستري شاهرود
کاهش جمعيت زندانيان اولويت دادگستري شاهرود در سال99 است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دادگستري شاهرود در نشست قضات محاکم قضائي شاهرود با فرماندار و امام جمعه با اشاره به برنامه‌هاي دستگاه قضايي در سال جاري، گفت: کاهش جمعيت زندانيان شهرستان يکي از مهمترين اولويت‌هاي دادگستري در سال 99 است.

روح‌الله اسماعيليان با بيان اينکه اولويت‌هايي توسط دستگاه قضا پيگيري مي‌شود که بايد به آن دست يابيم، بيان کرد: يکي از اين اولويت‌ها کاهش جمعيت زندانيان است.

وي با بيان اينکه استفاده از مجازات‌هاي جايگزين حبس از جمله مسائلي است که به کاهش جمعيت زندان‌ها منجر مي‌شود، افزود: بايد به فرهنگ‌سازي توجه داشت تا افراد اصلاً وارد زندان نشوند که بخواهيم آنها را بيرون بياوريم.

رئيس دادگستري شاهرود ارتقا و اصلاح و تعمير ابنيه و فضاي فيزيکي دادگستري را از اقدامات دستگاه قضاي، در سال قبل و امسال دانست و تصريح کرد: کاهش ميانگين زمان رسيدگي به پرونده‌ها، افتتاح دفتر مشاوره خانواده شوراي حل اختلاف و اختصاص يک شعبه به پرونده واحدهاي توليدي از جمله مهمترين اقدامات دستگاه قضائي در يک سال اخير بوده است.

حجت‌الاسلام عباس اميني امام جمعه شاهرود نيز در سخناني کوتاه شناساندن ويژگي‌هاي شخصيتي شهيد بهشتي شامل سعه‌صدر و در نظر گرفتن رضايت خداوند در همه امور ايمان و تدين و... را الزامي دانست و گفت: علي‌رغم اينکه اين شهيد به عنوان معمار قوه قضائيه نقش برجسته‌اي در انقلاب ايفا کرد اما برخي نامهرباني‌ها نتوانست خللي در عزم او براي خدمت به مردم ايجاد کند.

نادر فخري فرماندار شاهرود نيز در اين نشست با بيان اينکه حضور نمايندگان دادگستري در کميسيون‌هاي مختلف، حضوري پررنگ و اثر‌گذار است، بيان کرد: نظر مشورتي و کارشناسي اين افراد هميشه مورد استفاده خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان