تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام‌جمعه سمنان: قاچاق کالا و ارز سدي برابر عملياتي شدن شعار "جهش توليد" است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان از عملکرد ضعيف در مبارزه با قاچاق کالا انتقاد کرد و گفت: قاچاق کالا و ارز سدي برابر عملياتي شدن شعارجهش توليد است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد‌محمد شاهچراغي در ديدار اعضاي شوراي مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان که در دفتر امام‌جمعه سمنان با بيان اينکه پيشگيري بهتر از درمان است، اظهار داشت: تقوا يکي از فريضه‌هاي مهم ديني و اسلامي که در حکم پيشگيري است، بنابراين بايد توجه به تقويت تقوا در جامعه مدنظر متوليان امر قرار داشته باشد تا بتوانيم در ديگر موضوعات همچون پيشگيري از ابتلا به رذايل و مفاسد اجتماعي، اخلاقي، فرهنگي شاهد توفيقات روزافزون باشيم.

وي با اشاره به مرزي نبودن استان سمنان گفت: جاي سؤال است که با وجود اينکه استان سمنان استان مرزي نيست؛ اما حجم زيادي از کالاهاي قاچاق عبوري در محورهاي مواصلاتي اين استان کشف و ضبط مي‌شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان افزود: بايد بررسي دقيقي در مورد اين موضوع که چگونه کالاهاي قاچاق از مرز تا محورهاي مواصلاتي استان سمنان مي‌رسد.

شاهچراغي بر فراگيري مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جامعه تأکيد کرد و گفت: بايد اين امر مهم با جديت، نظارت و دقت بيشتري مورد توجه قرار گيرد.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان از عملکرد نامطلوب در راستاي مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلايه و انتقاد کرد.

شاهچراغي با تأکيد بر توجه به مقوله مهم رونق توليد و تحقق جهش توليد در کشور و استان اظهار داشت: قاچاق کالا و ارز سدي برابر عملياتي شدن شعار سال است و به ‌عبارتي ‌ديگر آفت تحقق جهش توليد محسوب مي‌شود.

وي خطاب به‌تمامي مديران و مسئولان استان سمنان گفت: تلاش گسترده‌اي براي نابودي قاچاق کالا و ارز موردنياز است و مردم نيز بايد در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف در زمينه قاچاق کالا مراتب امر را به نيروي انتظامي اطلاع دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان