تاریخ 1399/04/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در طول يکسال گذشته صورت گرفت
دستگيري 56 باند فعال موادمخدر در سطح استان سمنان

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اينکه طي سال گذشته 56 باند فعال موادمخدر در سطح استان شناسايي و دستگير شدند، گفت: شش باند مسلحانه بود.

سردار عبدالله حسني با اشاره به اينکه طي سال گذشته 56 باند فعال موادمخدر در سطح استان شناسايي و دستگير شدند، اظهار داشت: از اين تعداد شش باند آنها مسلحانه بوده که در اين راستا چهار نفر از اشرار به هلاکت رسيدند.

وي با اشاره به کشف تعداد سه قبضه سلاح کلاشينکف، 11 تيغه خشاب و 239 تير جنگي در اين عمليات بيان کرد: طي يک سال گذشته پليس استان سمنان کشفيات قابل‌توجهي در بيش از 12 نوع موادمخدر و افيوني داشته‌اند.

کشف 4 هزار کيلوگرم موادمخدر در سال جاري

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اينکه در اين مدت 12 هزار و 363 کيلو و 670 گرم موادمخدر در زمينه‌هاي مختلف کشف و ضبط‌ شده است، اضافه کرد: اين آمار نسبت به مدت مشابه سال 97 از 39 درصد رشد برخوردار بود.

حسني با تأکيد بر اينکه سه هزار و 784 نفر طي سال 98 در ارتباط با موادمخدر در استان سمنان دستگير شدند، خاطرنشان کرد: 141 دستگاه حامل موادمخدر نيز در اين مدت کشف شد که از اين تعداد 116 خودرو و 25 دستگاه موتورسيکلت بوده است.

وي با بيان اينکه از ابتداي سال جاري تاکنون مقدار چهار هزار و 349 کيلوگرم موادمخدر در استان کشف و ضبط‌ شده است، گفت: در اين راستا يک هزار و سه نفر به همراه 76 دستگاه وسيله‌ي نقليه دستگير و تحويل مقامات قضائي شده‌اند.

استقرار 12 گروه خودرويي در کوير

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اينکه در اين مدت 16 باند موادمخدر در استان شناسايي و منهدم شده‌اند، يادآور شد: تعداد سه باند آن به حمل و توزيع موادمخدر به‌صورت مسلحانه اقدام کردند.

حسني تأکيد کرد: براي انهدام تنها يک باند موادمخدر که در طي سه مرحله يک هزار و 500 کيلوگرم موادمخدر از آنان کشف و ضبط شد، 12 گروه خودرويي به مدت دو هفته در کوير دامغان و شاهرود حضور داشتند.

وي با اشاره به اجراي برنامه‌هاي پاک‌سازي محله محور توسط نيروي انتظامي بيان کرد: در سال جاري با انجام 557 اقدام محله محور، يک هزار و 873 کيلوگرم موادمخدر به همين واسطه کشف و ضبط‌ شده است.

انهدام 10 هزار بوته خشخاش و شاهدانه در استان

فرمانده انتظامي استان سمنان از کشف و انهدام 10 هزار و 598 بوته خشخاش و شاهدانه خبر داد و گفت: شناسايي و برخورد با عناصر اصلي ورود و توزيع روان‌گردان‌ها، شناسايي با عناصر منطقه‌اي، ملي و بين‌المللي قاچاق موادمخدر، شناسايي و برخورد با کاروان‌هاي مسلح قاچاق موادمخدر از اولويت‌هاي اصلي نيروي انتظامي در مبارزه با موادمخدر است.

حسني گفت: استقرار يگان تکاور نيروي انتظامي با توان بالا و قدرت فراوان و نيز استقرار يگان پهبادي با قابليت اقدامات عملياتي در سطح استان سمنان از توانمندي‌هاي خاص و برجستگي نيروي انتظامي استان در سطح کشور است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان