تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرويس خبر

رصد مشکلات توليد در مرکز عارضه‌يابي

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: با راه‌اندازي مرکز رصد و عارضه‌يابي مشکلات واحد‌هاي توليدي، مشکلات اين واحدها بررسي مي‌شود.

آشناگر استاندار سمنان در جلسه کارگروه اقتصادي، اشتغال و سرمايه‌گذاري استان سمنان با تاکيد بر استفاده از ظرفيت‌هاي استان گفت: با توجه به شيوع ويروس کرونا، راه‌اندازي مرکز رصد و عارضه‌يابي مشکلات واحد‌هاي توليدي براي بررسي مشکلات اين واحد‌ها نقش موثري دارد.

اشناگر افزود: مرکز عارضه‌يابي براي رصد مشکلات کارخانجات ايجاد مي‌شود که بخشي از کارخانجاتي که با تمام ظرفيت کار نمي‌کنند و يا راکد هستند و يا قابليت احيا ندارند را براي مشکلاتشان چاره‌انديشي کنند.

استاندار سمنان با اشاره به مديريت نقدينگي‌ها براي جهش توليد در اين استان گفت: سامان‌دهي فعاليت‌هاي نوآورانه و کسب و کار‌هاي نوپا و مشارکت پارک علم و فناوري در راه‌اندازي کارخانه‌هاي نوآوري در مديريت و توسعه اقتصادي استان سمنان موثر است.

آشناگر با اشاره به تصميمات ملي براي تقويت بازار سرمايه گفت: تبليغات مناسب براي خريد صندوق‌هاي ETF که امروز آخرين مهلت خرديد آن است، از ديگر مصوبات اين جلسه بود.

استاندار سمنان هم چنين بر آموزش و تبليغات براي استفاده از نقدينگي مردم و هدايت در بازار سرمايه براي توسعه اقتصادي استان سمنان تاکيد کرد.

سمنان کمترين وفات ناشي از

سوء‌مصرف مواد‌مخدر را در کشور دارد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان گفت: سمنان در شاخص کمترين تعداد فوت‌شدگان ناشي از سوء‌مصرف مواد‌مخدر رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.

حسن ارگي در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ابراز داشت: فوت ناشي از سوء‌مصرف مواد‌مخدر در حوزه زنان در استان سمنان 20 درصد و در حوزه مردان 40 درصد در سال 98 کاهش يافت.

وي ادامه داد: مقابله با بلاي خانمان‌سوز اعتياد با رهيافت‌هاي اصولي و تلاش نيروي انتظامي، دانشگاه علوم پزشکي و بهزيستي براي جمع‌آوري معتادان متجاهر در دستور کار شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان قرار دارد.

وي بيان کرد: برگزاري نشست‌هاي کميته مقابله با عرضه مواد مخدر با محوريت نيروي انتظامي، اجراي طرح پيشگيري از کشت شاهدانه و خشخاش با همکاري دستگاه‌هاي مرتبط، اجراي طرح شناسايي و پاکسازي مناطق آلوده با تمرکز بر موضوع برخورد با خرده‌فروشان، رصد و کنترل کوير از جمله اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با قاچاق با هماهنگي دستگاه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي است.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان سمنان تصريح کرد: بيش از 12 تن مواد‌مخدر سال 98 در استان کشف شد که اين ميزان مواد مخدر کشف شده نسبت به سال 97 افزايش 43 درصدي داشت.

وي خاطرنشان کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون حدود سه‌هزار و 300 کيلوگرم مواد‌مخدر در استان سمنان کشف شد.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اظهار داشت: بر‌اساس آمار نيروي انتظامي استان، يک هزار نفر خرده‌فروش مواد مخدر، 40 نفر از فروشندگان کلان و يک هزار و 44 نفر مصرف‌کننده مواد سال گذشته در استان دستگير شدند.

سه هزار و 784 نفر سال گذشته در حوزه مبارزه با مواد مخدر دستگير شدند که اين دستگيري‌ها با ارسال گزارش‌هاي مردمي به سامانه فوريت‌هاي پليسي 110 محقق شد.

غيبت مشمولان داراي فرزند،

مانع بهره‌مندي از کسر خدمت نمي‌شود

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان سمنان گفت: مشمولان داراي فرزند در صورت اعزام به خدمت، به ازاي هر فرزند، سه ماه از مدت خدمت آنان کسر مي‌شود و در صورتي که غيبت داشته باشند، مانع بهره‌مندي از اين تسهيلات نمي‌شود.

سرهنگ حسين پيوندي اظهار کرد: در سال‌هاي اخير ستادکل نيروهاي مسلح به منظور خوشايندسازي خدمت سربازي مشمولان متاهل، تسهيلاتي را براي آنان در نظر گرفته مبني بر اين که اين مشمولان در محل سکونت همسر خود به کارگيري شوند و به ازاي هر فرزند، سه ماه از مدت خدمت آنان کسر شود.

وي با بيان اينکه غيبت، مانع بهره‌مندي مشمولان متاهل داراي فرزند از اين امتياز نيست، گفت: مشمولان غايب و غيرغايب در صورت اعزام به خدمت، به ازاي هر فرزند از سه ماه کسر خدمت بهره‌مند مي‌شوند. همچنين مشمولان متاهل حين ثبت درخواست اعزام به خدمت مي‌بايست مدارک متاهلي خود را به دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي ارائه دهند تا پس از اتمام دوره آموزش رزم مقدماتي در شهر محل سکونت همسر خود به‌کارگيري شوند.

اين مقام مسئول با بيان اين که طرح آمايش سرزميني شامل تقويت امکانات رفاهي يگان‌هاي خدمتي، آموزش مهارت و توانمندسازي و به‌کارگيري مشمولان در صورت امکان حداقل در 300 کيلومتري محل سکونت خانواده آنان است، افزود: در مورد سربازان مجرد نيز با اجراي اقداماتي مانند طرح آمايش سرزميني سعي شده شرايط مناسبي براي گذراندن خدمت سربازي اين عزيزان فراهم شود.

برگزاري جلسه ستاد جهش توليد

در صدا و سيماي مرکز سمنان

جلسه ستاد جهش توليد به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر توکليان مديرکل و معاونان و مديران واحدهاي مختلف مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، ضرورت ارتباط با دست‌اندرکاران حوزه‌هاي توليدي، پيگيري مسائل و دغدغه صاحبان توليد، معرفي کارآفرينان، معرفي شرکت‌ها و صنايع، مطالبه مسائل مربوط به رفع موانع توليد از مسئولان مواردي بود که در اين جلسه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

همچنين تمرکز بر تشويق مردم براي خريد کالاي داخلي، به تصوير کشيدن روحيه جهادي در ميان صاحبان صنايع و مسئولان براي تحقق شعار سال و تاکيد بر تعامل و هم‌افزايي معاونت‌هاي مختلف مرکز براي پيشبرد اهداف ستاد جهش توليد، از ديگر موارد مطروحه در اين جلسه بود.

با دلالان و سودجويان خودروي صفر کيلومتر برخورد جدي خواهد شد

مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان از برخورد جدي و قانوني با سفته‌بازي تبليغات فروش خودرو در فضاي مجازي در تعزيرات حکومتي خبر داد.

رضا محمدي با اعلام اين خبر افزود با توجه به وضعيت فعلي بازار خودرو با افرادي که با احتکار خودرو، موجب تشديد التهاب و موجب نابساماني بازار خودرو شوند برخورد جدي و قانوني مي‌گردد.

وي در ادامه افزود تعزيرات حکومتي با تمام توان در کنار سازمان‌هاي متناظر در برخورد با دلالان، سودجويان، محتکران و فروشندگان خودروي صفر کيلومتر که در انبارها نگهداري و شبکه‌هاي مجازي فعاليت مي‌کنند، برخورد مي‌کند.

مديرکل تعزيرات حکومتي از مردم خواست در شناسايي افراد محتکر خوردوي صفر کيلومتر و کساني که در شبکه مجازي موجب افزايش قيمت خوردو مي‌شوند با دستگاه مرتبط نظارتي همکاري لازم را به عمل آورند.

نشست مشترک بسيجيان شرکت برق منطقه‌اي سمنان

همزمان با ماه مبارک رمضان و در آستانه سوم خرداد، سالروز حماسه آزاد‌سازي خرمشهر، نشست مشترک بسيجيان شرکت برق منطقه‌اي سمنان در سالن اجتماعات اين شرکت برگزار‌گرديد.

در اين نشست، حجه الاسلام سيد احمد اکرمي، ماه رمضان را ماه بهره‌برداري از فرصت‌ها دانست و گفت: در ماه رمضان مي‌توان توشه ي يکساله را با طاعت و بندگي خداوند و کسب فيوضات اين ماه بدست آورد.

وي با اشاره به آثار محبت اميرالمومنين، حضرت علي (ع) بر اساس فرمايش از پيامبر رحمت (ص)، بيان داشت: طبق روايت نبوي، حب اهلبيت و حضرت علي (ع) موجب رسيدن به تمام خيرات دنيا و آخرت مي‌شود و صاحب اين محبت، بطور حتم سرانجامش، بهشت مي‌باشد.

حجه الاسلام اکرمي با بيان ويژگي‌هاي محب اميرالمومنين (ع) در دنيا، اظهار داشت: کسي که محب مولاي متقيا باشد، بنا به فرمايش پيامبر (ص) بايد داراي خصائص دهگانه‌اي چون "زهد در دنيا، حرص بر عمل، ورع در دين، رغبت در عبادات، توبه قبل از مرگ، نشاط در قيام ليل، نااميدي به مال مردم، حفظ و امر و نهي الهي و بغض نسبت به دنيا " باشد.

وي در فراز ديگري از سخنان خود با تبريک گراميداشت حماسه آزادسازي خرمشهر گفت: شهدا با نثار جان عزيز خود، سه مدال غيرت، شجاعت و دينداري را به گردن خود آويختند.

چرا فکري به حال گراني‌ها نمي‌کنيد؟

ستاد تنظيم بازار و متوليان امر بازرسي و نظارت و سازمان حمايت از توليدکننده و مصرف‌کننده چه پاسخي براي مردم دارند که دي و بهمن سال قبل لوبيا‌چيتي 16-15 هزار تومان بود و 3-2 ماه بعد مردم بايد 40-35 هزار تومان يعني با بيش از 100 درصد افزايش قيمت بخرند؟

(مومن‌آبادي)

افزايش قيمت مسکن به چه قيمتي

مدتي است در سمنان و برخي ديگر از شهرهاي استان زمزمه افزايش قيمت مسکن به گوش مي‌رسد بدون اين که دليل و يا توجيه خاصي براي اين مقدار افزايش قيمت در بازار مسکن وجود داشته باشد. لذا از مقامات استان و سازمان تعزيرات درخواست مقابله با افزايش بي‌رويه قيمت مسکن را داريم.

(چند تماس با روزنامه)

درخواست از دولت

براي رشد جمعيت بايد مقدماتي در خانواده‌ها فراهم شود که مهم‌ترين آن‌ها بحث مسکن و بهبود معيشت خانواده‌هاست. اميدوارم مجلس آينده براي فراهم کردن اين تمهيدات قدم‌هاي تاريخي بردارد.

(موحدنيا)

گلايه از آموزش و پرورش

حقوق دانشجويان معلم هيچ نسبتي با نرخ تورم موجود ندارد. بايد عرض بکنم همين مقدار حقوقي که مي‌گيريم هزينه‌هاي تحصيل ما را جبران نمي‌کند و در ضمن پاداش سالانه هم به ما نمي‌دهند.

(مظفري)

بيچاره بازنشسته‌ها

بازنشسته تامين‌اجتماعي با يک ميليون درآمد هستم، قادر به تهيه خريد يخچال نيستم و به تبع توانايي خريد لباس هم ندارم، چرا دولت نسبت به افزايش حقوق ما بي‌اعتناست؟

(يک بازنشسته تامين‌اجتماعي)

تا پيروزي کامل بايد سخت‌گير باشيد

‌سخت‌گيري هر چه بيشتر براي سلامتي جامعه قابل تقدير است. اين روند تا پيروزي بر کرونا بايد تداوم داشته باشد.

(رستميان)


نسخه چاپي ارسال به دوستان