تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود
در سطح استان فاصله زيادي تا ريشه‌کني کرونا داريم

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با بيان اينکه شرايط امروز به گونه‌اي است که در سطح استان فاصله زيادي تا ريشه‌کني کرونا داريم، گفت: رفتار اين ويروس هرگز مشخص نبوده و نيست.

رضا چمن با بيان اينکه اين استان تا رسيدن به مرحله سفيد، سبز و ريشه‌کني کرونا ويروس فاصله دارد، اظهار داشت: زماني به اين شرايط مي‌رسيم که حداقل يک ماه هيچ‌گونه مورد مشکوک و يا مثبت در استان گزارش نشود.

وي با تاکيد بر اينکه شيوع کرونا ويروس، آموزش‌هاي خوبي براي کشور داشت، خاطرنشان کرد: تجربه‌هاي مثبتي در بخش‌هاي مختلف با توجه به بررسي امکانات بهداشت حاصل شد و در حال حاضر براساس آمار و گزارش‌ها، وضعيت استان سمنان در ارتباط با شيوع کرونا نزولي و رو به تثبيت است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با بيان اينکه به مرحله کنترل و مهار اين ويروس در استان نزديک شديم، افزود: به اين نکته مهم بايد توجه داشت که رفتار ويروس کرونا به هيچ عنوان مشخص نيست و بايد نسبت به جلوگيري از شيوع اين ويروس هوشيار بود.

چمن با اشاره به ضرورت هوشياري کامل براي مقابله با کرونا ويروس بيان کرد: برنامه‌هاي روزمره ورزشي، اجتماعي، علمي، اقتصادي و… در کشور انجام شود و تعطيلي‌ها به دليل شيوع کرونا ويروس با رعايت نکات بهداشتي لغو شود.

وي همچنين يادآور شد: در بحث مهار کرونا ويروس، حساسيت خوب است اما نبايد اين حساسيت‌ها به وسواس تبديل شود.

رضا چمن با بيان اينکه فعاليت‌هاي بايد به تدريج و هوشمندانه از سر گرفته شود، افزود: عادي‌سازي و کم شدن حساسيت خوب نيست، از طرفي نيز وسواس شديد مطلوب نيست، بنابراين با روشي هوشمندانه، منطقي و تدريجي فعاليت‌هاي فرهنگي و ورزشي با همکاري تمام سازمان‌هايي که تاکنون پاي کار بودند، از سرگرفته شود.

وي به لزوم بازگشت به شرايط عادي و بازگشايي اماکن مختلف اشاره و تصريح کرد: به مرور زمان بايد به وضعيت عادي برگشت حتي اگر خطر نسبي براي آن پيش‌بيني مي‌شود.

چمن ابرازداشت: بايد در نظر داشت شناخته شده‌تر از سوانح و حوادث رانندگي چه عاملي در کمين جان انسان‌ها است، اما به استناد اين مساله سفر، تفريح و کار و اشتغال به احتمال تصادف با وسيله نقليه تعطيل نمي‌شود. وي تاکيد کرد: اخلاق پزشکي را نمي‌توان در هيچ زماني و با هيچ‌گونه بهانه‌اي درخصوص بيماري‌ها ناديده گرفت.

رييس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني شاهرود بيان کرد: اين دانشگاه اسامي بيماران کرونايي را به هيچ يک از دستگاه‌ها و سازمان‌هاي حمايتي حتي با نيت نيکوکارانه ارايه نخواهد داد، چرا که بايد اصول محرمانه ‌بودن و رازداري اطلاعات اين بيماران رعايت شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان