تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرويس خبر

مديران مهدي‌شهر پاسخگوي رسانه‌ها باشند

فرماندار شهرستان مهدي‌شهر گفت: مفهومي به نام سکوت برابر افکار عمومي بي‌معناست و مديران به‌وسيله روابط عمومي‌ها بايد پاسخگوي رسانه‌ها باشند.

عبدالرضا ميقاني در نشست صميمي مسؤولان روابط عمومي دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان مهدي‌شهر اظهار کرد: روابط عمومي‌ها را بايد براي توسعه مناطق جدي بگيريم؛ همان‌طور که بسياري از سازمان‌هاي موفق داراي روابط عمومي بسيار قوي هستند.

وي با بيان اينکه نوع ارتباط‌گيري در استان سمنان به‌صورت نهفته است، گفت:‌ اگر در يک رسانه به فرمانداري انتقاد شود، ترجيح مي‌دهيم از طريق رايزني خصوصي و تماس با آن رسانه پاسخگويي را انجام دهيم. فرماندار شهرستان مهدي‌شهر ادامه داد: در دنياي گسترده ارتباطات امروز هر لحظه ممکن است مطالبي منتشر شود که کل سازمان و کارهاي انجام‌شده را زير سؤال ببرد و بايد در جهت مديريت افکار عمومي پيش رفت.

ميقاني اضافه کرد: يکي از وظايف روابط عمومي‌ها، پاسخگويي به افکار عمومي است؛ مفهومي به نام سکوت برابر افکار عمومي بي‌معناست و مديران به‌وسيله روابط عمومي‌ها بايد پاسخگوي رسانه‌ها باشند. وي اضافه کرد: استفاده از تکنولوژي به‌روز در جهت انجام امور روابط عمومي بسيار ضروري است و امروزه گستره توليد خبر به کمتر از ثانيه رسيده است و تصميمات ما بايد براي افکار عمومي تأثيرگذار باشد.

فرماندار شهرستان مهدي‌شهر ادامه داد: روابط عمومي نبايد رابطه يک‌سويه داشته باشد؛ بلکه به‌صورتي باشد که مديران و روابط عمومي‌ها ارتباط دوسويه همراه با مشاوره کاري داشته باشند. ميقاني گفت: مسؤولان روابط عمومي حلقه اتصال بين مردم و سازمان هستند و به‌عنوان پيشاني سازمان شناخته مي‌شوند.

وي تصريح کرد: کمبود نيروي انساني، مشکل چارت اداري و کمبود تجهيزات از مشکلات به‌حق روابط عمومي‌هاست. فرماندار شهرستان مهدي‌شهر افزود: توليد خبر در شهرستان ضعيف است و مسؤولان روابط عمومي بايد براي افکار عمومي و تهيه خوراک خبري داشته تلاش بيشتري انجام دهند.

ميقاني بيان کرد: بهترين محور توسعه شهرستان مهدي‌شهر؛ توليد محتواي خبري و انعکاس خبر در جهت معرفي شهرستان است که بايد همه ما در اين جهت تلاش خود را انجام دهيم.

مسئول روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي

شهرستان آرادان تجليل شد

به مناسبت هفته روابط عمومي مسئول روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي شهرستان آرادان تجليل شد.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان آرادان به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومي و به دليل عملکرد مثبت، تلاش مستمر و تاثير‌گذار مسئول روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي، ضمن تبريک اين روز فرخنده با اهداي تقديرنامه از وي تقدير نمودند.

در متن اين تقديرنامه آمده است سرکار خانم مهندس نوشين جورابلو مسئول محترم روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي شهرستان آرادان بيست و هفتم ارديبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومي فرصت مغتنمي است براي گراميداشت تلاشگران و فعالان اين عرصه که همواره با رعايت اصول اخلاق حرفه اي، صداقت، انصاف، شفافيت و احترام به افکار عمومي زمينه ي تقويت ارتباط ميان مديريت و مردم را فراهم آورده و در سايه عملکرد موثر، گامي در کسب توافق و تفاهم عمومي براي اعتلاي فرهنگ، حفظ و احياء اراضي کشاورزي برمي‌دارند.

بدينوسيله از تمام تلاش‌ها و خدمات ارزشمند سرکارعالي براي اجراي فعاليت گسترده و متنوع روابط عمومي تشکر و قدرداني نموده و از خداوند متعال سلامتي، توفيق روزافزون براي شما خواستارم.

شاه حسيني در جلسه ضمن تاکيد بر اهميت و جايگاه روابط عمومي از کارشناسان واحد‌هاي مختلف خواستند که تمامي اخبار و اطلاعات مربوط به واحدهاي مختلف را سريعا به واحد روابط عمومي اعلام نمايند.

عمليات احيايي در مناطق تحت پوشش

پروژه تعميم ترسيب کربن

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان از اجراي عمليات احيايي نهالکاري، آبياري و مراقبت در مناطق تحت پوشش پروژه تعميم ترسيب کربن خبر داد.علي اکبر عباسي راد گفت: اين عمليات در سطح 270 هکتار از اراضي بياباني جنوب شهرستان دامغان از طريق عقد قراراداد با پيمانکار و با همکاري و مشارکت اعضاء صندوق‌هاي توسعه پايدار روستايي تحت پوشش اين پروژه که همگي از افراد بومي و محلي اين مناطق مي‌باشند در حال انجام است

وي اضافه کرد: عمليات نهالکاري اراضي بياباني روستاهاي خورزان، رشم و معلمان با اعتباري بالغ بر 3360 ميليون ريال در سالجاري در حال اجرا مي‌باشد

عباسي راد همچنين به لزوم آبياري‌هاي دوره‌اي در سال اول و حفظ و حراست از نهال‌هاي کشت شده اشاره و خاطرنشان ساخت: در اجراي اين پروژه‌ها از رويکردهاي مشارکتي بسيج جوامع محلي و توانمندسازي آنها بمنظور کارهاي حفظ و حراست، مديريت، توسعه و بهره‌برداري پايدار از منابع طبيعي و نيز توسعه روستايي استفاده شده است.

وي پروژه تعميم ترسيب کربن را يکي از پروژه‌هاي موفق در زمينه مقابله با بيابان‌زايي و ظرفيت‌سازي در سطح ملي برشمرد و افزود: تا کنون در 16 روستاي داراي جمعيت بيش از 20 خانوار شهرستان دامغان برنامه توانمندسازي آغاز و بيش از 1000 نفر در قالب گروه‌هاي توسعه پايدار ساماندهي‌گرديده اند.

وي در پايان دستاوردهاي اين پروژه را شامل ظرفيت‌سازي در سطح محلي، توانمندسازي مردان و زنان، ايجاد مشاغل خرد و جلب مشارکت روستائيان در راستاي احياء و مديريت اقتصادي مراتع تخريب يافته عنوان و اضافه کرد: در اين پروژه با توجه به اصل برابر بودن نقش زنان و مردان در توسعه روستا بر مشارکت زنان روستايي در مراحل مختلف طراحي و اجراي برنامه‌هاي پروژه همپاي مردان تأکيد شده است.

لازم بذکر است اين پروژه در سال 92 با تشکيل کارگاه‌هاي PRA در 11 روستاي منطقه سرکوير و کوه زر بعنوان پايلوت استان سمنان شروع بکار نمود و در پاييز 93 صندوق‌هاي توسعه پايدار دراين روستاها شکل گرفت و در سال 96 تعداد 5 روستا از دهستان قهاب رستاق نيز تحت پوشش اين پروژه قرار گرفتند.

رئيس اوقاف دامغان:

پنجمين وقف جديد در دامغان ايجاد شد

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان دامغان گفت: يک مورد وقف جديد ديگر در دامغان ثبت شد و با احتساب اين مورد، از ابتداي سال جاري تاکنون 5 مورد وقف جديد در دامغان ايجاد شده است.

به گزارش ستاد راهبردي اطلاع‌رساني وقف در استان سمنان، علي‌اصغر مقيميان اظهار کرد: واقف خيرانديش حاج شيخ محمدعلي آذري يک واحد آپارتمان مسکوني را وقف کرد.

وي افزود: اين آپارتمان مسکوني به مساحت حدود 83 مترمربع، حدود 3 ميليارد ريال ارزش دارد.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان دامغان تصريح کرد: بر اساس نظر واقف که در متن وقفنامه آمده است اين آپارتمان جهت سکونت و تأمين نيازهاي اساتيد و طلاب حوزه‌هاي علميه برادران و خواهران شهرستان دامغان وقف شده است.

وي تصريح کرد: واقف مسئول وقف حوزه‌هاي علميه برادران و خواهران دامغان را به‌عنوان متولي موقوفه تعيين کرده است تا ضمن حفظ و صيانت از موقوفه، نسبت به اجراي نيات واقف خيرانديش بر اساس نيات ‌مندرج در وقفنامه عمل کنند.

مقيميان عنوان کرد: وقف يکي از اعمال نيک و باقيات‌الصالحاتي است که آثار و برکات آن تا روز قيامت براي واقف ثبت و ضبط مي‌شود.

وي گفت: مردم مؤمن دامغان مي‌توانند با در نظر گرفتن نيازهاي روز جامعه در زمينه‌هاي اجتماعي مانند کمک به آزادي زندانيان، هزينه‌هاي دارو و درمان نيازمندان، ازدواج و تحصيل جوانان، اشتغال جوانان، کمک به حوزه‌هاي علميه و ساير سرفصل‌هاي اجتماعي نسبت به وقف اموال خود اقدام نموده و از آثار دنيوي و اخروي اين عمل خيرخواهانه خود بهره‌مند شوند.

دومين کتابخانه مهدي‌شهر آماده تجهيز شد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان مهدي‌شهر گفت: دومين کتابخانه اين شهر به زودي از سوي اين اداره آماده و به نهاد کتابخانه‌ها تحويل و آماده تجهيز مي‌شود.

محمد طاهريان ابراز داشت: ساختمان کتابخانه جديد مهدي‌شهر در زميني به مساحت 2 هزار و 900 مترمربع و زيربناي يک هزار و 200 مترمربع در دو طبقه احداث شده و به زودي ساختمان آن به نهاد کتابخانه‌ها تحويل مي‌شود.

وي افزود: در حال حاضر يک کتابخانه با عنوان «کتابخانه عمومي سلمان فارسي» با 450 متر مربع، 2 هزار عضو و 20 هزار جلد کتاب در مهدي‌شهر فعال است که اضافه شدن اين کتابخانه بزرگ مي‌تواند به تقويت و ترويج کتابخاني و همچنين افزايش فعايت‌هاي فرهنگي کمک کند.

وي با اشاره به بازديد فرماندار مهدي‌شهر از اين طرح اظهار داشت: فرماندار نيز در تکميل، تجهير و بهره‌برداري از کتابخانه عمومي مهدي‌شهر که از مطالبات مهم مردم است تاکيد دارد و قرار است پس از تحويل و انجام اقدامات لازم توسط نهاد کتابخانه‌هاي عمومي کشور براي تجهيز آن از وجود خيران اين منطقه براي تامين برخي اقلام از جمله تجهيزات الکترونيکي، کتاب و ميز و صندلي مناسب استفاده شود.

دبير انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان سمنان بيان داشت: کتابخانه سلمان فارسي که در حال حاضر در اين شهر فعال است در خيابان امام خميني جنب پارکينگ شهرداري قرار دارد و کتابخانه جديد در شهرک انقلاب اين شهر ساخته شده است.

وي ادامه داد: پيشنهاداتي براي نام‌گذاري اين کتابخانه به نام «سردار سليماني» بيان شده است اما هنوز تصميم قطعي براي عنوان آن گرفته نشده است. شهرستان مهدي‌شهر داراي 47 هزار و 475 نفر جمعيت در 15 هزار و 226 خانوار دارد. حدود 60 هزار نفر در حدود 70 کتابخانه عمومي استان سمنان عضويت دارند.

رئيس اوقاف شاهرود:

يک مورد وقف جديد در شاهرود ثبت شد

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان شاهرود گفت: اولين وقف جديد سال 1399 در شهرستان شاهرود پس از ايجاد در سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شد.

به گزارش ستاد راهبردي اطلاع‌رساني وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمين رضا حاج حسيني اظهار کرد: واقف خيرانديش آقاي حسن رضايي شش‌دانگ يک واحد آپارتمان مسکوني واقع در خيابان شهداي شاهرود را وقف کرد.وي افزود: اين آپارتمان مسکوني با متراژ 90 مترمربع و ارزشي بالغ‌بر نيم ميليارد ريال است.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان شاهرود تصريح کرد: واقف خيرانديش در متن وقفنامه خود را به‌عنوان متولي موقوفه تعيين کرده است.

وي عنوان کرد: بر اساس نظر اين واقف خير انديش لازم است عوايد اين موقوفه در جهت حمايت از امورات فرهنگي شهر شاهرود، ايجاد اشتغال و کارآفريني، تهيه دارو براي نيازمندان، تأمين جهيزيه نيازمندان، امورات قرآني، برگزاري مراسم عزاداري ائمه اطهار و اطعام شرکت‌کنندگان و خيرات و مبرات عنوان کرده است.واقف خيرانديش اين موراد را به عنوان نيت موقوفه خود در متن وقف‌نامه آورده و در هر زمان، متولي موظف است بر اساس نظر واقف از محل درآمد موقوفه نسبت به اجراي نيت واقف اقدام کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان