تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار: گام دوم شهرک صنعتي شاهرود راه‌اندازي مي شود

شاهرود – ايرنا – فرماندار شهرستان شاهرود گفت: با هماهنگي هاي به عمل آمده با استانداري گام دوم شهرک صنعتي شاهرود راه اندازي مي شود.

نادر فخري روز چهارشنبه در حاشيه بازديد از شرکت سيمان شاهرود در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از 2 هفته گذشته بازديدهاي هفتگي با هدف بررسي مشکلات و رفع موانع توليد واحدهاي صنعتي با حضور کارگروه جهش توليد شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

کارگروه "جهش توليد"شهرستان شاهرود امروز از 2 مجموعه "کارخانه سيمان" و شرکت دانش بنيان"ريخته گري دقيق پارس" بازديد و مشکلات آنان در زمينه توليد را بررسي کردند.فخري راه اندازي شرکت دانش بنيان"ريخته گري دقيق پارس" را از افتخارات اين شهرستان خواند و گفت: اين شرکت با بکارگيري 127 جوان تحصيل کرده شاهرود به يکسري طراحي و مدل سازهاي جديدي در صنعت دست يافته اند.

وي ادامه داد: تاکنون برخي از قطعات صنعتي در حوزه نفت و برق را از کشورهاي ديگر وارد مي کرديم که با راه اندازي اين شرکت اين قطعات با قيمت بسيار پايين تر، معادل يک پانزدهم قيمت خارجي و با کيفيت به مراتب بالاتري توليد مي شود.

وي با بيان اينکه سيمان شاهرود از کيفيت بسيار بالايي برخوردار است، تصريح کرد: با تلاش مسوولان اين شرکت پيگيري هايي براي صادرات اين محصول به کشورهاي حوزه خليج فارس انجام شده است.

به گفته فرماندار شاهرود اراده خوبي در دستگاه اجرايي و قضايي شهرستان براي برطرف کردن موانع توليد در سال "جهش توليد"به وجود آمده است.

وي به بازديدها و بررسي مشکلات واحدهاي توليدي درهفته گذشته اشاره کرد و ابراز داشت:از هفته گذشته تاکنون نشست هايي در جهت رفع مشکلات شهرک صنعتي برگزار شد که با همت مسوولان مشکل استقرار خودروآتش نشاني، درمانگاه و پست بانک مرتفع گرديد.

فخري با بيان اينکه موضوع آب آشاميدني و سيل بند شهرک صنعتي هم در دست پيگيري است،افزود: مشکل مجوز برق شرکت پالايشگاه پيروزي هم برطرف شد و واگذاري زمين براي ايجاد پارکينگ تريلي هاي حامل سوخت اين پالايشگاه هم در دست اقدام است.

معاون استاندار سمنان تصريح کرد: مجوز طرح توسعه شرکت فولاد با پيگيري استاندار سمنان صادر و به امور اراضي جهادکشاورزي ارجاع شده است.

چهارشنبه هفته گذشته کارگروه "جهش توليد" از شرکت پالايش نفت و گاز پيروزي و شرکت فولاد شاهرود بازديد کرده و موانع توليد اين 2 مجموعه را مورد بررسي قرار داد.

در شهرستان شاهرود حدود 330 واحد صنعتي و توليدي فعاليت مي کنند که بيش از 100 واحد در شهرک صنعتي اين شهر مستقر است.

90 درصد از صنايع استان سمنان از نوع صنايع کوچک، 6 درصد صنايع متوسط و بقيه صنايع بزرگ است، 18 مجموعه شهرک و ناحيه صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي در استان سمنان تحت پوشش شرکت شهرک‌هاي صنعتي است.

کل اراضي در اختيار شرکت شهرک هاي صنعتي استان سمنان 6 هزار و 884 هکتار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان