تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
افزايش مبتلايان به کرونا در مهدي‌شهرفرماندار دستور تدابير ويژه صادر کرد

فرماندار شهرستان مهدي‌شهر به دنبال افزايش مبتلايان به ويروس کرونا در اين شهرستان، دستور اتخاذ تدابير ويژه را در مهدي‌شهر صادر کرد.

عبدالرضا ميقاني در جلسه ستاد کرونا در مهدي‌شهر اظهار کرد: متأسفانه شهرستان مهدي‌شهر از روزهاي خوب خود در بحث مبارزه با ويروس کرونا فاصله گرفته و روند افزايش مبتلايان به ويروس کرونا در شهرستان به‌شدت نگران‌کننده است.

فرماندار شهرستان مهدي‌شهر گفت: از فعالان فضاي مجازي و اصحاب رسانه مي‌خواهيم تا از همه ظرفيت‌هاي اطلاع‌رساني خود در شهرستان براي آگاه کردن مردم و اعلام خطر شيوع ويروس کرونا استفاده کنند.

ميقاني بيان کرد: جمعيت هلال‌احمر شهرستان مهدي‌شهر براي غربالگري با استفاده از تجهيزات به‌روز در مناطق پرجمعيت شهر، پايگاه‌هاي موردنياز را داير کند.

وي بيان کرد: اکيپ‌هاي بهداشت محيط با همکاري ادارات صنعت و معدن، شبکه بهداشت و درمان و نيروي انتظامي گشت‌هاي بازرسي و نظارت خود را تشديد کنند و هر واحد صنفي که رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي را انجام نمي‌دهد، بدون اغماض پلمب شود.

فرماندار شهرستان مهدي‌شهر اضافه کرد: آموزش و پرورش کمبودهاي ماسک و مواد ضدعفوني مدارس خود را اعلام کند تا در اسرع وقت نسبت به تأمين آن اقدام شود. ميقاني بيان کرد: دهياران نيز در جهت توجيه مردم مبني بر عدم بازگشت به روستا و توزيع اقلام بهداشتي اقدام کنند. وي گفت: تمام مراسم تشييع، بزرگداشت درگذشتگان، تجمع در آرامستان‌ها ممنوع بوده و از تجمع در منازل براي بزرگداشت اموات خودداري شود.

فرماندار شهرستان مهدي‌شهر افزود: شهرداري‌ها نظارت دقيق بر تاکسي‌ها مبني بر عدم سوار کردن دو نفر بيشتر در صندلي عقب خودرو را انجام دهند.

ميقاني گفت: شهرداري‌ها براي فضاسازي عمومي و نصب بنرهاي هشدارآميز در شهرستان مهدي‌شهر اقدامات خود را افزايش دهند.

فرماندار مهدي‌شهر بيان کرد: يکي از مهم‌ترين علل افزايش مبتلايان به ويروس کرونا در شهرستان مهدي‌شهر، افزايش مراودات و رفت‌وآمدهاي خانگي است.

وي تصريح کرد: از مردم خواهشمندم از ترددهاي غيرضروري خودداري کنند و بر رعايت هرچه بيشتر پروتکل‌هاي بهداشتي همچون ماه‌هاي گذشته اهتمام بورزند تا شهرستان مهدي‌شهر همانند ماه‌هاي گذشته جزو کمترين مبتلايان به ويروس کرونا شناخته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان