تاریخ 1399/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
100 درصد تعهد اشتغال گرمسار محقق شد

سمنان- ايرنا- معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي فرماندار گرمسار افزود: تعهد اشتغال اين شهرستان سال گذشته به تعداد 2 هزار و 127 شغل 100 درصد محقق شد.

علي همتي روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ايرنا اظهار کرد: شهرستان گرمسار داراي سه شهرک صنعتي ايوانکي، پايتخت و جنت آباد در بخش ايوانکي، و شهرک صنعتي گرمسار و فجر در شهر گرمسار و منطقه صنعتي حاجي‌آباد است.

وي افزود: همچنين منطقه ويژه اقتصادي با مجوز هيات دولت در وسعت 2 هزار هکتار شروع به فعاليت کرده و خدمات زيربنايي مثل آب، برق و گاز در حال انتقال به اين منطقه است.

همتي ادامه داد: در مجموع يکهزار و 565 جواز تاسيس واحد صنعتي در اين شهرستان صادر شده که اين واحدها براي 39 هزار و 478 نفر ايجاد اشتغال کرده است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرماندار گرمسار تصريح کرد: از بين واحدهاي داراي جواز تاسيس، 705 واحد پروانه بهره‌برداري دارند که اين واحدها براي 17 هزار نفر ايجاد اشغال کردند.

وي بيان کرد: عمده فعاليت واحدهاي صنعتي اين شهرستان در توليد مواد شيميايي، فلزي غيرکاني، فراورده‌هاي غيرنفتي، لاستيک، پلاستيک و مواد غذايي است.

همتي ابراز داشت: در حال حاضر، سه واحد صنعتي راکد در شهرستان گرمسار وجود داردکه مراحل دريافت تسهيلات راه اندازي آنها در حال پيگيري و انجام است.

وي خاطرنشان کرد: سال گذشته هيچ واحد صنعتي در شهرستان گرمسار تملک نشد.

همتي بيان کرد: وجود اين شهرک‌هاي صنعتي شرايط گرمسار را به عنوان شهرستاني صنعتي ويژه کرده است به طوري که 50 درصد صنعت استان سمنان در گرمسار فرار دارد.

وي ادامه داد: وجود منطقه ويژه اقصادي و قرار گرفتن اين شهرستان در چهارراه مواصلاتي شرق و غرب و شمال و جنوب کشور، و نزديک بودن به پايتخت کشور شرايط را براي تبديل شدن اين شهرستان به قطب اقتصادي تسهيل کرده و شرايط براي حضور صنعتگران و سرمايه‌گزاران در اين شهرستان فراهم است.

گرمسار شهرستاني در غرب استان سمنان با وسعت 10 هزار و 686 کيلومتر مربع و جمعيت 78 هزار و 619 نفر است که 110 کيلومتر تا مرکز استان و 95 کيلومتر تا تهران فاصله دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان