تاریخ 1398/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
جديدترين سورپرايز فدراسيون براي فوتبال
فاجعه روي نيمکت تيم‌ ملي!
   نويسنده : احسان خراساني

اين روزها ترس اصلي مردم ايران از است که به گردن نگرفتن انتخاب اسکوچيچ به اين معنا باشد که فدراسيون يا هر نهاد ديگري که او را انتخاب کرده، از همين حالا اعتقاد دارد پروژه اين سرمربي کروات شکست خورده است!

احسان خراساني؛ وقتي چند ساعت تا شروع دربي 92 مانده بود، درست در ساعت‌هايي که همه طرفدارهاي فوتبال در ايران يا روي سکوهاي آزادي نشسته بودند، يا در محوطه استاديوم دنبال راهي براي ورود بودند و يا پاي تلويزيون براي شروع مچ‌اندازي فرهاد و يحيي لحظه‌شماري مي‌کردند؛ خبر انتخاب دراگان اسکوچيچ به عنوان سرمربي تيم‌ملي روي خروجي سايت رسمي فدراسيون فوتبال رفت. انتخاب سرمربي حالا ديگر سابق صنعت نفت آبادان توسط سايت فدراسيون فوتبال اعلام شد اما هنوز با گذشت چند روز از اين اتفاق خيلي‌ها شک دارند که آيا واقعا فدراسيون فوتبال ايران، اسکوچيچ را به عنوان سرمربي تيم‌ملي فوتبال انتخاب کرده؟ از روز انتخاب اسکوچيچ به عنوان سرمربي طعنه‌هاي زيادي به سمت فدراسيون رفت. خيلي‌ها از حرکت رونالدينيويي مسئولان فوتبال کشور گفتند. حرکتي که البته فقط در ظاهر شبيه رونالدينيو بود و در کيفيت از نظر خيلي‌ها هيچ شباهتي به آن ندارد. اتفاقا خيلي‌ها معتقدند اين حرکت از نظر کيفيتي به هيچ وجه نمي‌تواند الگو گرفته از حرکت رونالدينيو باشد و دقيقا شبيه حرکات يک فوتباليست ايراني، فدراسيون سرمربي خودش را انتخاب کرده. هنوز يک هفته از انتخاب اسکوچيچ نگذشته و نکته عجيب و قابل‌توجه اين است که هيچکس در فوتبال ايران انتخاب اين سرمربي را گردن نمي‌گيرد!

در کوران نام‌نويسي نامزدهاي رياست فدراسيون، فعلا حتي خبري از سرپرست فدراسيون فوتبال هم نيست و سخنگوي فدراسيون هم که اين روزها به بهترين شکل ممکن يک‌سري جملات استفاده شده را دوباره مطرح مي‌کند. عجيب‌ترين قسمت داستان انتخاب اسکوچيچ به عنوان سرمربي تيم‌ملي تازه همينجا شروع مي‌شود که فقط فدراسيون فوتبال سکوت را در دستور کار قرار نداده. همين چند ساعت پيش بود که حتي علي‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرماني کشور، از اين گفت که فدراسيون با اختيار خودش اسکوچيچ را انتخاب کرده و هيچ نهاد ديگري در انتخاب اين سرمربي کروات نقش نداشته. از داخل فدراسيون اما انگار هنوز هيچکس نمي‌خواهد انتخاب اسکوچيچ را گردن بگيرد و اين موضوعي به شدت تامل‌برانگيز است.

اعضاي هيئت‌رئيسه فدراسيون فوتبال که علاقه‌اي به فاش شدن اسم‌شان ندارند، در مصاحبه با چند خبرنگار از اين گفتند که اصلا در جريان انتخاب اسکوچيچ نبودند. اعضاي کميته‌فني هم که طبق صحبت‌هاي قبلا شنيده شده، روي انتخاب مربي ايراني اصرار داشتند، حالا اظهارنظري در خصوص انتخاب اسکو انجام نمي‌دهند. شايد اتفاقي که اين روزها براي فوتبال ايران و تيم‌ملي رخ داده جديدترين سورپرايز فدراسيون فوتبال براي هواداران فوتبال در ايران باشد. اينکه سرمربي تيم‌ملي يک کشور انتخاب شود اما هنوز کسي نمي‌داند انتخاب اصلي او در کدام ساختمان و در کدام اتاق انجام شده؟ اين بدون شک براي فدراسيون فوتبال يا هر نهاد مسئول ديگري مي‌تواند يک دستاورد جديد در سطح جهاني و يک "اولين شدن" ديگر باشد اما براي هوادارهاي فوتبال، چيزي جز نااميدي، سرخوردگي و هرروز بيشتر دل‌چرکين شدن نسبت به ديروز به همراه نخواهد داشت. اين روزها ترس اصلي مردم ايران از است که به گردن نگرفتن انتخاب اسکوچيچ به اين معنا باشد که فدراسيون يا هر نهاد ديگري که او را انتخاب کرده، از همين حالا اعتقاد دارد پروژه اين سرمربي کروات شکست خورده است! همين حالا هيچکس در وزارت ورزش و فدراسيون مسئوليت انتخاب ا

ين مربي را قبول نمي‌کند حالا تصور کنيد خداي‌ناکرده تيم ملي شکست بخورد؛ کسي هست که مسئوليت آن شکست را بپذيرد؟


نسخه چاپي ارسال به دوستان