تاریخ 1398/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
???? متر اصلاح شبکه آبرساني روستايي در شاهرود انجام شد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رييس اداره آبفار شاهرود از 3500 متر اصلاح شبکه آبرساني روستايي در سه بخش بسطام، بيارجمند و مرکزي در اين شهرستان خبر داد.

محمد‌اسماعيل حسين‌پور در گفتگو با خبرنگاران گفت: در بخش بسطام 2 هزار متر، خارتوران بيارجمند يک هزار متر و بخش مرکزي 500 متر اصلاح شبکه انجام شد که دستکم از 10 درصد هدر‌رفت آب جلوگيري گرديد.

وي، هدر‌رفت آب به علت فرسودگي شبکه‌هاي آبرساني در اين سه بخش را 37 درصد خواند و تصريح کرد: در 2 روستاي دهملا و قلعه‌حاجي با کمبود آب مواجه هستيم که در صورت تخصيص اعتبار مشکل حل خواهد شد و پيش‌بيني مي‌شود با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده سال آينده هيچ يک از روستاهاي اين شهرستان با کم‌آبي مواجه نگردد.

حسين‌پور با اشاره به اينکه 77 روستا با 17 هزار و 400 مشترک روستايي زير پوشش اين اداره هستند، افزود: دربخش بسطام 27 روستا، بيارجمند 29 روستا و مرکزي 21 روستا وجود دارد که با 22 حلقه چاه تک روستايي، 11 حلقه چاه مجتمع و 26 چشمه و قنات آب آشاميدني آنان تامين مي‌شود.

به گفته وي، اعتبار تخصيصي امسال 43 ميليارد ريال بوده که 20 ميليارد آن براي چهار طرح قابل گلنگ‌زني در بخش خارتوران و 17 طرح قابل افتتاح است.

رييس اداره آبفار شاهرود با بيان اينکه امسال مجتمع خارتوران 90 ميليارد ريال اعتبار مصوب داشته که تاکنون 20 ميليارد آن تخصيص پيدا کرده است، خاطرنشان کرد: در اين بخش که شامل 9 روستا است، ساخت مخزن و اصلاح خط انتقال به طول 2 کيلومتر در دست اقدام بوده که تا پايان سال به اتمام مي‌رسد.

وي با اشاره به بارندگي‌هاي امسال، گفت: به سه روستا آبرساني سيار انجام مي‌شد که با بارندگي‌هاي اخير مشکل آنان نيز مرتفع شده است.

حسين‌پور از بهره‌برداري يک حلقه چاه قلعه‌نو خبر داد و افزود: در اين منطقه که 23 روستا قرار دارد از سه حلقه چاه مجتمع شهداي گمنام تامين آب مي‌شوند.

به گفته وي، امسال از قلعه‌نو به روستاي ابر 6 کيلومتر لوله‌گذاري انجام شده و تامين آب اين روستا هم از يک حلقه چاه و يک چشمه تامين مي‌شود.

وي ادامه داد: کارشناسان اين اداره، ماهانه به نقاط حادثه‌خيز مراجعه کرده و خسارات را برآورد مي‌کنند و بر‌اساس گزارشات اعتبارات لازم تخصيص پيدا مي‌کند.

رييس اداره آبفار شاهرود با بيان اينکه خانه بهداشت روستاها همکاري مفيدي با اين اداره دارند، اظهار داشت: هر روز صبح در خانه بهداشت، آب روستاها کلرسنجي شده و نتيجه گزارش داده مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان