تاریخ 1398/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سخنگوي دولت:
تا سال1400 هر خبري درباره استعفاي رئيس جمهور را تکذيب مي‌کنيم

سخنگوي دولت گفت: تا سال1400هر خبري درباره استعفا ي رئيس جمهور را تکذيب ميکنيم.

به گزارش ايسنا، علي ربيعي در حاشيه جلسه امروز هيات دولت درباره شايعه استعفاي رئيس جمهوراظهار کرد: قبلا نوشته ام که تا 12مرداد1400 دولت در کنار مردم بوده و نگاه رو به جلو هم دارد. ازين پس هم هر شايعه اي درباره استعفاي رئيس جمهور را پيشاپيش تکذيب مي‌کنيم.

وي درباره اظهارات رئيس‌جمهور درباره جمهوريت در روز 22 بهمن خاطرنشان کرد: ما که جمهوريت نو نداريم.

ما همان جمهوريتي مي‌خواهيم که امام خميني(ره) درباره آن گفتند، نه يک کلمه بيشتر و نه يک کلمه کمتر؛ يعني جمهوريتي که اساس آن راي آزادانه مردم باشد. هرجا که صندوق‌ها پايه‌هاي تغيير باشند، ثبات ايجاد مي‌شود.

نظام ما هم صندوق‌محور بوده‌ و ما بايد به صندوق‌ها وفادار باشيم، زيرا صندوق‌ها، ثبات و پيشرفت کشور را تامين مي‌کنند.

در هر جامعه‌اي مردم از صندوق نااميد شوند، آن جامعه روي خوش نمي‌بيند.

خود انقلاب ما يک انتخاب مردم بود و چهل سال نظام ما مبتني بر صندوق راي بوده است.

ربيعي در ادامه درباره مصوبات جلسه امروز (چهارشنبه)هيات دولت تصريح کرد: ابتداي جلسه هيات دولت بحث راهپيمايي 22 بهمن مطرح شد. با وجود سرماي هوا، مردم با حضورشان، ايران را گرم کردند که اين حضور مورد تقدير و تشکر هيات دولت قرار گرفت. اين راهپيمايي امسال براي همه ما اهميت زيادي داشت، زيرا با وجود همه مشکلات ناشي از تحريم‌ها و جنگ اقتصادي، مردم در صحنه بوده و بر اصول اساسي خود هم نظر هستند و اين براي دولت مغتنم است. مردم با همه انتقادهايي که دارند، از همه گرايش‌ها در اين راهپيمايي شرکت کردند. سخنگوي دولت با اشاره به پيگيري مشکلات مربوط به بارش برف در کشور در هيات دولت، خاطرنشان کرد: تلاش زيادي شد که راه‌هاي اصلي باز شود که هنوز هم مشکل وجود دارد، ولي بيشتر راه‌هاي اصلي باز شده است. گاز در روستاها قطع نشده است. اعتبار براي حل مشکل قطعي برق تامين انجام و نيرو به مناطقي که برق قطع شده است، اعزام شد. اين مشکل در حال رفع شدن است. توصيه مي‌شود که مردم مسافرت‌غيرضروري را انجام ندهند و به توصيه‌ها و اخطارهاي پليس راه
عمل کنند.

به گفته وي، پيش‌بيني بارش‌هاي بهاره هم در دولت بررسي شده و رئيس جمهور تاکيد کرد که مشکلات احتمالي پيش‌بيني شود. وزير نيرو هم اقداماتي در مورد مديريت منابع آبي سدهاي کشور انجام داده است تا غافل‌گير نشويم.

ربيعي همچنين گفت: مصوبه‌اي از قبل وجود داشت که صندوق توسعه ملي مکلف بود، 15 درصد منابع به ايثارگران اختصاص دهد که اين مصوبه ابهام داشت که امروز تصميمي خوبي براساس پيشنهاد بنياد شهيد گرفته شد که شرکت‌هايي که 50 درصد سهام آنها متعلق به ايثارگران است، مي‌توانند مشمول اين مصوبه شوند به شرطي که تا پايان دوره بازپرداخت، سهم ايثارگران کمتر از 50 درصد نباشد. تصميمي هم درباره افزايش سي درصدي فوق‌العاده جذب کارکنان ثابت و رسمي شهرداري گرفته شد. همچنين اساسنامه جامعه مشاوران رسمي مالياتي هم اصلاح شد و رشته‌هاي حسابداري و حسابرسي هم به آن اضافه شدند و پروانه کار حرفه‌اي هم براي آنها صادر مي‌شود و پيش‌بيني مي‌شود بين پنجاه تا صدهزار نفر در اين رشته‌ها بازار کار جديدي
پيدا کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان