تاریخ 1398/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس سازمان انرژي اتمي:
آژانس ضمن بيطرفي، حرفه‌اي با مسائل و موضوعات برخورد کند

علي‌اکبر صالحي معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان انرژي اتمي کشورمان عصر روز سه شنبه با رافايل گروسي مديرکل جديد آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در مقر اين نهاد در وين ديدار و گفت و گو کرد .

به گزارش ايسنا، در اين ديدار که اولين ملاقات رييس سازمان انرژي اتمي کشورمان با مديرکل جديد آژانس بود، طرفين در مورد همکاري‌هاي فني و مسايل پادماني به تبادل نظر پرداختند.

صالحي ضمن قدرداني از تلاشهاي آژانس در پيگيري پروژه‌هاي همکاري فني و توجه ويژه مدير کل به اين موضوعات، توصيه کرد تا با توجه حساسيت وظايف آژانس بويژه در حوزه پادماني، آژانس بين‌المللي انرژي اتمي همواره ضمن حفظ بيطرفي، بطور حرفه اي با مسايل و موضوعات برخورد نمايد.

رافائل گروسي نيز ضمن قدرداني از همکاري ايران در حوزه‌هاي مختلف، از دکتر صالحي درخواست کرد تا جمهوري اسلامي ايران همچون گذشته همکاري‌هاي سازنده با آژانس را ادامه دهد. صالحي سياست جمهوري اسلامي ايران را ادامه همکاري‌ها با آژانس عنوان کرد و در عين حال بر اين نکته نيز تاکيد کرد که آژانس هم بايد بدون تاثيرپذيري از هرگونه مسايل پيراموني، نقش حرفه‌اي خود را حفظ کرده و به تاثير اقدامات آژانس بر حفظ توافق ارزشمند برجام نيز توجه داشته باشد. در ملاقات کاظم غريب آبادي سفير و نماينده دائم کشورمان نزد آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، بهروز کمالوندي معاون امور بين‌الملل، حقوقي و مجلس سازمان و معاونين و دستياران مديرکل آژانس حضور داشتند. بنابر گزارش خبرگزاري صدا و سيما، رئيس سازمان انرژي اتمي ايران پس از ديدارش با مديرکل جديد آژانس در جمع خبرنگاران، روابط ايران و اين نهاد را بسيار خوب و سرشار از همکاري و تفاهم ارزيابي و ابراز اميدواري کرد اين رابطه همچنان پابرجا بماند.

صالحي گفت: در اين ديدار مديرکل آژانس تاکيد کرد که ايران اهل مذاکره و منطق است؛ اما تحت هيچ فشاري تصميم نخواهد گرفت.

معاون رئيس جمهور افزود: در اين ديدار تاکيد شد که آژانس بين‌المللي انرژي اتمي بايد به گونه‌اي عمل کند که سمت گيري سياسي در تصميماتش وجود نداشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان