تاریخ 1398/11/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
جشنواره فيلم فجر در سراسر ايران

رمضانعلي حيدري‌ خليلي معاون توسعه و منابع سازمان سينمايي در برنامه «دوربين، صدا، حرکت» گفت: 55 سالن، فيلم‌هاي سي و هشتمين دوره جشنواره فيلم فجر را در مراکز استان‌ها نمايش مي‌دهد.

«رمضانعلي حيدري‌خليلي» در برنامه «دوربين، صدا، حرکت» حضور پيدا کرد و درباره نمايش فيلم‌هاي منتخب سي و هشتمين دوره جشنواره فيلم فجر در مراکز استان‌ها گفت: طي برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، همزمان با برگزاري جشنواره فيلم فجر در راستاي کلان برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، از روز سه‌شنبه 15 بهمن ماه در مراکز استان‌ها نمايش فيلم‌ها را به مدت 7 روز با شعار «ايران، تهران نيست» خواهيم داشت.

او ادامه داد: به جز مراکز استان‌ها، چهار شهر آبادان، جيرفت، قشم و جلفا نيز محل برگزاري جشنواره فيلم فجر خواهند بود که در مجموع با 35 شهر و 55 سالن فيلم‌هاي سي و هشتمين دوره جشنواره فيلم پخش خواهند شد.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني سازمان سينمايي با تاکيد بر اينکه شهرهاي انتخابي براي جشنواره با مشورت دبيرخانه جشنواره فيلم فجر و سازمان سينمايي و شوراي عالي تهيه‌کنندگان بوده است، گفت: نمايش فيلم‌ها در شهرهاي ديگر با محدوديت‌هايي همراه است و آنها مستلزم رضايت تهيه‌کنندگان آثار است. در استان حداکثر دو سالن را مي‌توانستيم به پخش اين فيلم‌ها اختصاص دهيم و هر استان مي‌توانست نهايت سه سانس فيلم‌هاي منتخب جشنواره را نمايش دهد و سقف سانس‌هاي نمايش دهنده 36 سانس بوده است. به دليل همين محدوديت‌ها لازم بود که انتخاب‌هايي داشته باشيم.

حيدري‌خليلي افزود: به دليل پهناوري استان کرمان، جيرفت نيز مي‌توانست يکي از شهرهاي نمايش‌دهنده فيلم‌هاي جشنواره باشد. شهر قشم و آبادان دو منطقه آزاد است که سال‌هاي سال متقاضي پخش فيلم‌ها بوده است و امسال براي اولين بار در منطقه آزاد ارس و يا همان جلفا به دليل مسافت طولاني درخواست داشته‌ايم. اين اکران‌ها فقط صرفا در جهت آشنايي مردم براي اکران فيلم‌ها در سال آينده است. مردم از دو جهت گيشه و خريد اينترنتي مي‌توانند، بليت فيلم‌ها را تهيه کنند.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني سازمان سينمايي توضيح داد: سهم اکران فيلم‌ها در شهرستان نسبت به تهران برابري مي‌کند. تا پيش از اين سهم تهران چه در ميزان فروش و چه در ميزان تماشاگر بيش‌تر بوده است. طبق ساختاري که تعريف شده است، صورت وضعيت مالي هر فيلم در سالن نمايش‌دهنده با تاييد دبير شوراي عالي تهيه‌کنندگان بلافاصله بعد از پايان جشنواره به حساب صاحبان آثار واريز خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان