تاریخ 1398/10/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با المپيکي شدن واليبال؛
مجموع سهميه‌هاي ايران براي المپيک توکيو به 41 رسيد
ثبت يک رکورد

سرويس ورزشي:

با کسب سهميه المپيک توکيو توسط تيم ملي واليبال، مجموع سهميه‌هاي کاروان ورزش ايران براي حضور در اين دوره بازي‎ها به 41 سهميه انفرادي و تيمي رسيد.

سهميه جديد کاروان ورزش ايران براي حضور در سي و دومين دوره بازي‌هاي المپيک تابستاني توسط تيم ملي واليبال به دست آمد. اين تيم در فينال رقابت‌هاي گزينشي المپيک که در چين برگزار شد، با غلبه بر تيم ميزبان به اين مهم دست يافت تا براي دومين دوره متوالي در المپيک حاضر شود.

ثبت يک رکورد

واليبال دومين رشته تيمي به حساب مي‌آيد که براي المپيک سال آينده کسب سهميه کرده است. پيش از اين بسکتبال به عنوان اولين رشته تيمي از حضور در جام جهاني براي اين بازي‌ها کسب سهميه کرده بود.

بدين ترتيب تا به امروز حضور دو رشته تيمي در المپيک توکيو قطعي شده تا رکوردي در تاريخ ورزش ايران ثبت شود چراکه اين براي نخستين بار است که کاروان ورزش ايران با بيش از اين يک رشته تيمي در المپيک حاضر خواهد شد.

بسکتبال و واليبال پيش از اين به ترتيب در المپيک‌هاي 2008 پکن و 2016 ريو حضور داشتند اما در آن دوره بازي‌ها هيچ رشته تيمي ديگر از ايران حضور نداشت.

فوتبال ديگر رشته تيمي است که تجربه همراهي کاروان‌هاي المپيکي ايران را دارد. تيم فوتبال اميد ايران در المپيک 1964 توکيو، 1972 مونيخ و 1976 مونترال حضور داشت اما در هيچ يک از اين بازي‌ها، ايران در رشته تيمي ديگري نماينده نداشته است.

ارتقاي تعداد سهميه‌هاي المپيکي ورزش ايران به 41

ارديبهشت ماه گذشته توسط نجمه خدمتي (تيراندازي) اولين سهميه ورزش ايران براي المپيک توکيو به دست آمد و اينگونه شکل‌گيري کاروان ورزش ايران براي المپيک آغاز شد. بعد از آن سهميه‌هاي ديگري در همين رشته و همچنين دووميداني، کشتي فرنگي و آزاد، تيروکمان، دوچرخه‌سواري، تکواندو و بسکتبال به دست آمد.

با سهميه‌اي که حالا توسط تيم ملي واليبال به دست آمده، مجموع سهميه‌هاي کاروان ايران به 41 سهميه ارتقا پيدا کرد. اين تعداد سهميه شامل 37 سهميه در بخش مردان و 4 سهميه در بخش بانوان است.

سي و دومين دوره بازي‌هاي المپيک تابستاني 3 تا 19 مردادماه سال آينده به ميزباني ژاپن و در توکيو برگزار مي‌شود.

ايران براي دوره پيشين بازي‌هاي المپيک صاحب 63 سهميه در 14 رشته شد و در نهايت هم با 62 ورزشکار در المپيک 2016 ريو شرکت کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان