تاریخ 1398/10/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و انگليس در تذکر شفاهي در صحن علني مجلس:
وزارت امور خارجه سفير انگليس در ايران را مجددا احضار و در صورت لزوم اخراج نمايد

مصطفي کواکبيان در تذکري در صحن علني مجلس گفت: وزير امور خارجه انگلستان به‌دنبال سقوط هواپيماي اوکرايني و در پيروي از دولت تروريستي آمريکا، ايران را به تحريم‌هاي جديدي تهديد کرده که بنده به عنوان رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و انگليس به اين آقاي وزير امور خارجه مي‌گويم که سفير شما در تهران در يک اقدام کاملا خارج از عرف ديپلماتيک در مقام يک عکاس در اجتماعي که شعارهاي هنجارشکن سر مي‌دادند حاضر شده است.

رئيس فراکسيون ديپلماسي و منافع ملي مجلس اظهار داشت: وزارت امور خارجه ما بايد با اين موضوع جدي برخورد کند و يکبار ديگر ايشان را احضار کند و اقدامات تنبيهي جدي داشته باشد و اگر نسبت به خطاي خودشان قانع نشدند در صورت لزوم به عنوان يک عنصر نامطلوب ايشان را از کشور اخراج کنند.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه در جريان بررسي ماده 9 لايحه ماليات بر ارزش افزوده درباره معافيت کالاها و خدمات از پرداخت ماليات بر ارزش افزوده گفت: در مورد اين موضوع ببينيد آنچه که آقاي پورابراهيمي فرمودند درست است که بايد از مصرف کننده نهايي ماليات گرفته شود، اما توجه کنيد که در کجاي اين لايحه مساله مصرف کننده نهايي را آورديد؟ همه جا از رده‌هاي قبلي، ماليات مي‌گيريد، لذا اينجا که بحث صادرات شده شما مي‌گوييد مصرف‌کننده نهايي هم خارج از کشور است.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي افزود: فلذا نبايد اين اتفاق بيفتد و برعکس ما مي‌گوييم که علاوه بر فرارهاي مالياتي که يکي از معضلات جدي اقتصاد کشور ماست، معافيت‌هاي مالياتي هم حتما يک معضل هست و ما با اين معافيت‌ها قطعا به اقتصاد کشور ضربه مي‌زنيم.

عضو هيات رئيسه فراکسيون اميد مجلس خاطرنشان کرد: ما واقعا يک دولت رانتير نمي‌خواهيم که فقط وابستگي به فروش نفت داشته باشد. يکي از راه‌هاي اداره کشور از طريق ماليات است. وي گفت: لذا عزيزان با اين معافيت مالياتي مخالفت بکنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان