تاریخ 1398/10/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کشف 9 تن و 780 کيلو انواع موادمخدر با تلاش پليس سمنان

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان با اعلام کشف 9 تن و 780 کيلوگرم انواع موادمخدر از ابتداي سال جاري تا پايان آبان ماه افزود: اين ميزان کشفيات در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 82 درصد افزايش يافته است.

سرهنگ عبداله حسني در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: بنابر آمار رسمي موجود، اعتياد به موادمخدر در بروز ديگر جرايم و ناهنجاري‌هاي اجتماعي سهم ويژه‌اي دارد.

وي در همين راستا خاطرنشان کرد: نزديک به 70 درصد سرقت‌هاي خرد در استان سمنان از سوي معتاداني صورت مي‌گيرد که براي تامين هزينه‌هاي اعتيادشان، مرتکب سرقت مي‌شوند.

اين مقام انتظامي گفت: مبارزه پليس با بلاي خانمانسوز اعتياد و برخورد قاطع با سوداگران مرگ هرگز تعطيل‌بردار نيست و تقديم هزاران شهيد در اين مسير نشان از عزم جزم ناجا در برخورد با اين پديده شوم دارد.

سرهنگ حسني در ادامه به ارائه آماري از عملکرد امسال پليس در برخورد با قاچاقچيان موادمخدر پرداخت و تصريح کرد: از ابتداي سال جاري تا پايان آبان ماه 9 تن و 780 کيلوگرم انواع مواد در استان و ديگر نقاط کشور با تلاش ماموران انتظامي استان سمنان کشف شده است.

وي از اشراف اطلاعاتي ماموران پليس مبارزه با موادمخدر استان سمنان خبر داد و افزود: بخش قابل توجهي از اين مواد با پيگيري‌هاي ويژه و اقدامات خاص پليسي ماموران استان سمنان در ديگر استان‌هاي کشور کشف شده است.

به گفته سرهنگ حسني از مجموع مواد کشف شده 6 تن و 437 کيلوگرم آن از نوع ترياک است که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 136 درصد افزايش يافته است.

وي از دستگيري 2 هزار و 656 نفر در رابطه با جرايم مرتبط با موادمخدر خبر داد و گفت: از اين تعداد 104 نفر قاچاقچي حرفه‌اي هستند.

سرهنگ حسني همچنين به اجراي طرح‌هاي گوناگوني در مبارزه با موادمخدر در سطح استان اشاره و اضافه کرد: در سال جاري يک هزار و 46 مرحله طرح‌هايي مانند ارتقاء امنيت اجتماعي، پاک‌سازي نقاط آلوده، کنترل محورهاي مواصلاتي و پاک‌سازي اطراف محيط‌هاي آموزشي انجام شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان