تاریخ 1398/09/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بله مديرکل اداره ورزش و جوانان به تمام نماينده‌ها!
نفوذ نماينده مجلس در وزارت ورزش و جذب اعتبارات براي حوزه انتخابيه!

در ابتداي سال گذشته بود که به همراه دکتر همتي نماينده مردم سمنان، مهدي‌شهر و سرخه به اتفاق مدير اداره ورزش و جوانان استان به وزارت ورزش رفته و در نشست با وزير ورزش درباره پروژه‌هاي مختلف حوزه انتخابيه صحبت و تبادل‌نظر شد و دستورات لازم براي اختصاص بودجه براي پروژه‌هاي مختلف گرفته شد. اين اتفاق براي تمام شهرستان‌هاي استان در اين سال‌ها افتاده است. دکتر کاتب بارها اين نشست‌ها را برگزار کرده و حتي توانسته وزير و معاونت‌هاي مختلف را به حوزه انتخابيه خود دعوت کند.

در ابتداي هفته گذشته با هماهنگي دکتر حسيني نماينده شاهرود، مديرکل و رئيس اداره شاهرود در وزارتخانه حضور پيدا کرده و علاوه بر دعوت معاونت وزير به حوزه انتخابيه شاهرود براي افتتاح چند پروژه که اين هفته به بهره‌برداري رسيد. بودجه‌هاي خوبي نيز براي برخي پروژه‌ها اختصاص داده شده است.

روز دوشنبه نيز مهندس حسن بيگي نماينده به اتفاق رئيس اداره ورزش شهرستان دامغان با مهندس خسرو ارتقايي مشاور وزير و مدير کل دفتر فني وزارت ورزش و جوانان نيز ديدار و دستورات لازم را براي سرعت بخشيدن به پروژه‌ها دامغان را گرفتند که همه اين اتفاق‌ها را بايد از سويي به فال نيک گرفت چون تمام پروژها متعلق به شهرهاي استان بوده و قطعا افتتاح و بهره‌برداري آنها باعث رشد و توسعه ورزش استان خواهد شد حتي برخي از افراد مثل اسماعيل باقري پيشکسوت دوست‌داشتني ورزش استان نيز به دليل رفاقت و دوستي با چند معاون وزير موفق شده است تا دستور اختصاص بودجه پانصد ميليون توماني را براي احداث خانه وزنه‌برداري در سمنان بگيرد لذا ضمن تقدير و تشکر از حساسيت و پيگيري نماينده‌ها از سويي ديگر بايد به دو نکته اشاره داشته باشم.

يک: قطعا استان‌هاي بزرگ کشور و نماينده‌هاي ديگر مجلس هم از چنين اعتبار و نفوذي برخوردار هستند و اين بيانگر اين نکته است که نفوذ و توان هر نماينده‌اي بيشتر و داراي رفيق بيشتري در وزارتخانه باشد براي شهرش دستاورد بيشتري خواهد داشت و اينکه معيارها و ملاک‌ها در اين زمينه چيست بر همگان پوشيده است و اين نوع رابطه‌ها باعث شده تا مردم در انتخابات نماينده‌هاي مجلس به جاي اينکه نماينده چه تخصص و شاخص‌هاي بهتري را داراست بايد به دنبال اين باشند که چه فردي قدرت و توان ارتباط بيشتر و نفوذ را در وزارتخانه‌ها دارد، باشند! و نماينده هم در مجلس به جاي تلاش براي تصويب قوانين کارشناسي بايد به دنبال بستر مناسب براي رابطه بيشتر باشند که فقط بايد تاسف خورد و اينگونه است که وضعيت جامعه اين چنين است!

دوم: در اين بين همراهي مدير اداره ورزش و جوانان استان با تمام نماينده شهرستان‌ها مي‌باشد و اينکه چه پروژه‌اي در اولويت قرار دارد يا کدام پروژه بايد از ضرورت بيشتري برخوردار باشد، ديگر معنايي ندارد! و شايد به همين دليل است که کار کارشناسي در اداره ورزش و جوانان استان به تعطيلي کشيده است و مدير براي حفظ جايگاه ميز و صندلي خود فقط بايد همراهي داشته باشد و اصلا قدرت نه گفتن و مخالفت وجود ندارد چون در همان اداره خود افرادي وجود دارند تا بلافاصله با کوچکترين اختلافي از ?ب گل‌آلود ماهي خود را بگيرند و تلاش براي رسيدن به ميز و صندلي مدير باشند که همه اين عوامل دست به دست هم خواهد داد تا در ورزش فقط درجا بزنيم و از فرداي مديريت خود خبر نداشته باشيم! خيلي جالب است که بسياري از مديران اجرايي از الان پيگير وضعيت انتخابات و کانديداها هستند تا نسبت به آينده خود ارزيابي داشته باشند!

مرتضي دهرويه


نسخه چاپي ارسال به دوستان