تاریخ 1398/09/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ذوالفقارنسب: فوتبال ايران در آسيا ضعيف شده است
کرسي‌ها را از دست داده‌ايم

سرويس ورزشي:

کارشناس فوتبال ايران ضمن اشاره به ضعف موجود در فوتبال ايران افزود: اگر لابي و ديپلماسي ورزشي وجود داشت، بيرانوند مي‌توانست بهترين بازيکن آسيا شود.

بيژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگويي در خصوص عدم کسب جايزه توسط نمايندگان ايران در مراسم بهترين‌هاي فوتبال آسيا 2019 اظهار داشت: در عرصه بازي‌هاي جام ملت‌هاي آسيا عملکرد خوبي نداشتيم. در رده پايه هم اصلا خوب نبوديم. تيم بزرگسالان يکي از نامزدهاي قهرماني در آسيا بود اما به فينال هم نرسيد. همين آمار و نتايج تاثير مستقيم در نداشتن سهميه بين بهترين‌هاي فوتبال آسيا داشت.

مربي تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني 1998 فرانسه افزود: در چنين مراسم‌هايي بايد لابي قوي توسط مديران فدراسيون فوتبال صورت پذيرد. صرفنظر از اينکه بخشي جايزه‌ها سياسي است اما نبايد فراموش کنيم در بحث کلان مديريت براي فوتبال آسيا با مشکلات جدي روبرو هستيم. بايد قبول کنيم ضعيف شده‌ايم.

وي درباره عدم تصاحب جايزه بهترين بازيکن قاره توسط عليرضا بيرانوند تاکيد کرد: شايد اگر ديپلماسي فوتبالي توسط مديران قرار مي‌گرفت، عليرضا بيرانوند به جايزه بهترين بازيکن آسيا مي‌رسيد. ضعف مديريت و ديپلماسي ورزشي تاثير مستقيم در کسب جوايز دارد. نبايد خودمان را در چنين مراسم‌هايي با يمن و نپال مقايسه کنيم. مديران فوتبالي به راحتي کرسي‌هاي بين‌المللي را از دست مي‌دهند.

ذوالفقارنسب در ادامه راجع به اينکه با وضعيت موجود فکر مي‌کنيد به جام جهاني 2022 قطر راه پيدا کنيم، تصريح کرد: تيم ملي بايد ديدگاه خود را تغيير دهد تا به جام جهاني قطر برسيم. بايد ديد فدراسيون فوتبال به دليل مسائل مالي چه تدبيري براي تغيير ايجاد مي‌کند. در موقعيت فعلي با مربي ايراني در راس کادرفني تيم ملي موافقم. لازم است فقط از او حمايت همه‌جانبه شود و دستياران حرفه‌اي برايش در نظر گرفت. ما چند مربي باشگاهي داريم که مي‌توانند با سازمان‌دهي مناسب، تيم ملي را به جام جهاني قطر برسانند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان