تاریخ 1398/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان خبر داد:
برپايي جشن بهار مهرباني و جشنواره صبح سلامت ويژه افراد مبتلا به سرطان و خانواده‌هاي آنها

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان، امين قنبري رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان از برگزاري جشن بهار مهرباني و جشنواره صبح سلامت ويژه افراد مبتلا به سرطان و خانواده‌هاي آنها در اولين روز ماه آذر در سالن الغدير سمنان خبر داد.

امين قنبري رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان با اعلام اين خبر افزود: اين مراسم با استقبال حدود 500 نفر از بيماران و خانواده‌هاي آنان در صبح روز جمعه با اجراي نرمش صبحگاهي و ورزش يوگا آغاز و به مدت 4 ساعت به طول انجاميد.

وي افزود: در ادامه برنامه 15 ايستگاه ورزشي شامل ورزش‌هاي دارت، فوتبال‌دستي، فريزبي، طناب زني، شطرنج، TRX، داژبال، آمادگي جسماني، طناب‌کشي، بازي‌هاي فکري، بازي و ورزش کودکان، واليبال، پرتاب بسکتبال، فوتسال و 5 ايستگاه سلامتي شامل ايستگاه‌هاي تست فشار خون، روان‌شناسي، آنکولوژي، تغذيه، حرکات اصلاحي برگزار شد.

رييس هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان سمنان هدف از اجراي چنين برنامه‌هايي براي افراد مبتلا به سرطان را افزايش طول عمر و کمک به بهبود جسمي و روحي اين افراد دانست و گفت: اثربخشي ورزش در توانبخشي بيماران سرطاني بسيار بالاست و موجب افزايش سطح تناسب اندام، کاهش شاخص توده بدني، بهبود اعتماد به نفس، کاهش خستگي و کاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي و ديابت مي‌شود.

قنبري از حضور قهرمانان و مربيان ورزشي رشته‌هاي مختلف در اين مراسم خبر داد و گفت: بازيکنان تيم ليگ برتري فوتبال ساحلي سمنان و همچنين ساير بازيکنان و مربيان رشته‌هاي ورزشي با حضور در اين مراسم حمايت خود را از اين بيماران اعلام و موجب افزايش روحيه و نشاط آنان شدند.

همچنين در اين مراسم ضمن پذيرايي از شرکت‌کنندگان با چاي آتشي و آش رشته در انتها از کليه بيماراني که در اين مراسم حضور داشتند با اهداي جوايزي تقدير به عمل آمد. لازم به ذکر است اين برنامه با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، انجمن حمايت از بيماران مبتلا به سرطان کومش، هيات ورزش‌هاي همگاني، هيات انجمن‌هاي ورزشي، هيات بومي محلي، هيات شطرنج، هيات پزشکي ورزشي شهرستان سمنان و هلال احمر شهرستان سمنان برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان